Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Niebezpieczne druty - list do redakcji

Do naszej redakcji napisała Czytelniczka, która zwróciła uwagę na wystające druty, jakie znajdują się na płocie przy ulicy Wschodniej. Druty odstają od płotu i stwarzają niebezpieczeństwo dla poruszających się w pobliżu osób. Tym bardziej, że płot znajduje się między osiedlami i często przechodziły tam dzieci udające się na plac zabaw. 

Sprawa została przekazana do Urzędu Miasta Luboń.

izi

Odpowiedzi

Z tej "dziury" korzystały nie tylko dzieci ale wszyscy mieszkańcy okolicznych domów. Płotu nie było między 2 przęsłami przez około pół roku i jakoś nikomu to nie przeszkadzało aż do wczoraj... Swoją drogą większym problemem noż ta dziura były i są elementy okolicznego placu zabaw o które jak się wydaje nikt nie dba. Owszem przyjeżdża firma od zieleni, kosi trawę itp, kasuje swoje wynagrodzenie i w drogę, nawet nie spojrzą na huśtawkę, która grozi wypadkiem. I pewnie ta sama firma zamontowała ten nieszczęsny drut kolczasty. Zero wyobraźni.

Przeszkadzało wielu osobą. Tylko wspólnota z ulicy Konarzewskiego nie zgadza się na zrobienie furtki w innym miejscu, bardziej bezpiecznym , przecież tam jest plac manewrowy i garaże. Jak dziecko wpadnie pod samochód to kto będzie odpowiadał. A wogóle to jest niszczenie czyjeś własności. Plac zabaw właśnie będzie remontowane, a jest zniszczony, bo dzieci z wszystkich okolicznych bloków bawiły się na nim i nikt ich nie wyganiał.

Przepisy mówią jasno:
§ 43. 1. Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Umieszczanie na wysokości mniejszej niż 1,8 m drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych ostro zakończonych elementów jest zabronione.

To powinno być skierowane nie do UM, lecz na policję i Straż Miejską i to natychmiast.

Możesz sprecyzować jakie przepisy cytujesz?

Dz.U. z 1999 nr 15 poz 140 Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Dział II ZABUDOWA I ZAGOSPODAROWANIE DZIAŁKI BUDOWLANEJ

Niefortunnie zamontowany drut zostal usuniety. Wskazac nalezy,ze w przedmiotowym miejscu przesjcia nie ma i ogrodzenie jest dewastowane.

Niefortunny to może być zapis w ustawie, a tu ktoś montując to w ten sposób wykazał tylko jakim jest szczytowym ignorantem bądź też kompletnym debilem, bez zdolności myślenia przyczynowo-skutkowego.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem