Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

NIE dla cyrku w Luboniu - relacja z pikiety

Grupa kilkudziesięciu lubonian, zdecydowała się popołudniu wyrazić swój sprzeciw wobec wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Choć miasto Luboń nie zgadza się na wystawianie cyrków na miejskich terenach, to cyrkowcy wykorzystują tereny prywatne.

Sprzeciwiamy się torturowaniu zwierząt w cyrku. Nie chcemy w Luboniu występów okupionych krwią i cierpieniem niewinnych istot - mówili organizatorzy pikiety jaką zorganizowano przy ulicy Pułaskiego w Luboniu w miejscu, gdzie stanął cyrk.

W wydarzeniu, które trwało ponad godzinę wzięło udział około 40 osób. W milczeniu na chodniku przed cyrkiem stały całe rodziny z dziećmi wyposażone w slogany wypisane na kartkach. Kilku mieszkańcom towarzyszyły także ich czworonogi. W zdarzeniu brali udział także przedstawiciele poznańskiego oddziału Fundacji Viva, która zajmuje się pomaganiem zwierzętom. Organizatorzy niedzielnego protestu wraz z pozostałymi uczestnikami akcji rozdawali ulotki oraz próbowali przekonywać mieszkańców, by nie kupowali biletu na przedstawienie. Nie wiadomo czy to pikieta czy też mieszkańcy miasta zaczęli sobie uświadamiać, że pokazywanie wytresowanych zwierząt swoim pociechom nie jest do końca dobrym pomysłem spowodowało, że w cyrku frekwencja nie była za wysoka. Na parkingu przed cyrkiem nie pojawiło się zbyt dużo pojazdów, a w samym namiocie też zobaczyć można było wiele wolnych miejsc.

izi

Odpowiedzi

Szłam tamtędy po 17, samochodów było full, moim zdaniem arena była pełna :-(

Nie była na pewno

Nie, nie była!!

Prawie pełna arena.Brawa dla organizatorów bo było warto sie stawić.Dajcie innym korzystać z tego co lubią a nie to źle to źle ale aborcja dziecki fajna .Lewactwo choroba 21 wieku

No tak, prymityw wypowiedzi... a co tu jest do lubienia?? i co ma do tego LEWACTWO!

Jak w tytule, wypisdalaj!

@Lifad, to dałeś popis kultury i POziomu! Co, bojówka tęczowego Jacka? Sam spadaj z naszego forum, trolu, bo ci IP zablokują!

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

lubońskie chamstwo i prostactwo na każdym kroku! że była tu wieś widać w tych wypowiedziach. prymitywny naród

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

bo ci żyłka pęknie i zawioza cie do zastanego Poznania ...na leczenie-ale poniosło ,ze az zaczełes sie jakac -siedzę swoim zastanym
Poznaniu,pytanie kto?

ty chyba jesteś psychiczny...

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

A jakby jakiś pedofil chciał skorzystać z Twojego dziecka, to też mu nie zabraniać?

hahahahahahahaa !!! nieeeee no brak słów!

Czemu kłamiecie że było 40 osób ? Było góra kilkanaście.

W momencie, kiedy na miejscu zdarzenia była reporter redakcji było około 40 osób.

ktoś się nawet pofatygował żeby policzyć? na zdjęciach?

Jeśli ktoś dobrze policzyłby na zdjęciach to też wychodzi około 40 osób :)

Nie no, Szanowna Pani nie róbcie sobie z ludzi żartów... Może i wychodzi koło 40 na zdjęciach, ale w sytuacji gdy liczymy wszystkie postacie na zdjęciach a nie, że tak powiem "unikatowe".

Na zdjęciach widać garstkę pikietujących, natomiast ja idąc na spacer widziałam mnóstwo samochodów, których na co dzień tam nie ma i full osób wychodzących z cyrku, więc akcja zniechęcania ludzi chyba marnie poszła...

Część samochodów należała do pikietujących:) stąd tyle aut. Tłumy nie waliły do cyrku, frekwencja umiarkowana.

?

Też tak uważam ale niestety "pikieta" wypadła marnie, sporo osób poszło na występ, za mało osób brało udzial w sprzeciwie, by coś zmienić. Możecie realnie napisać, że chociaż jedna osoba nie kupiła ostatecznie biletu dzięki Wam?

jedna to dużo w następnym roku będzie wiecej i tak do skutku!!!!!

Czy ta jedna osoba faktycznie była? Powiedziała: Macie rację, rezygnuję i odeszła spod cyrku. No nie... Nie było takiej osoby.

Zamiast krytykować trzeba było dołączyć! co zrobilście dla zwierząt w ogóle w życiu? na pewno wielkie G....! Trzeba było sie poświęcić i przyjść, dołączyć... dlaczego was nie było lenie?

Kazdy robi co uwaza za sluszne, jeden pali fajki, druga pije alkochol a trzeci chodzi do cyrku, zyjemy w wolnym kraju i nikt nikomu zabronic nie moze chodzenia do cyrku, sami chodziliscie innym nie dacie taki jest Polak.

a skąd ta widza że chodziliśmy? 90% ludzi nie przekroczyło 30tki na tej pikiecie. i na pewno nie chodzą do tego wielu jest weganami.. robią to z przekonania a nie wam na złość.. Cyrk tak ale bez zwierząt.

Czy ktoś z redakcji może zrobić tu porządek z tym co wszystkich obraża??? Skandal!!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu