Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Kosz na śmieci wizytówką? [odpowiedź z UML]

Od kilku dni pogoda nas rozpieszcza. Piękne słońce, ciepły wiatr sprawiają, że każdy z ochotą spędza czas na łonie natury. Niestety, nie wszyscy potrafią uszanować środowisko. Jeszcze nie rozpoczął się sezon letni, a przy lubońskiej plaży już bałagan. Na plaży miejskiej w Luboniu choć ta nie została jeszcze w tym roku oficjalnie otwarta pojawiają się miłośnicy spędzania czasu pod chmurką. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby niektóre osoby nie zostawiały po sobie butelek i śmieci, które zamiast wyrzucić do kosza pozostawiają po prostu na ulicy. Najczęściej opakowania po zjedzeniu pewnych znanych fast foodów można znaleźć pod płotem boiska. Zwracamy się z prośbą, aby na przyszłość zadbać o otaczające nas środowisko i śmieci zostawiać w miejscach do tego przeznaczonych. (od redakcji: informacja z dnia 16.04)

Do naszej redakcji w tej sprawie przyszła odpowiedź z Urzędu Miasta Luboń. (od redakcji: informacja z dnia 27.04)

W nawiązaniu do informacji przesłanej w dniu 16 kwietnia 2018 r. uprzejmie informuję, że teren przy plaży miejskiej został uporządkowany z zalegających odpadów. W rejonie plaży znajdują się dwa kosze uliczne, które są opróżniane 3 razy w tygodniu. Częstotliwość ta obowiązuje także w pozostałych rejonach miasta. Rozważamy ustawienie dodatkowego kosza na odpady przy wyjściu z plaży, w celu rozwiązania problemu.  Odnośnie odpadów zalegających w różnych rejonach Lubonia, Spółka Kom-Lub otrzymała zlecenie uporządkowania terenów należących do Miasta, natomiast Straż Miejska została zobligowana do częstego patrolowania terenów wskazanych w informacji otrzymanej od Państwa oraz nakładania mandatów na osoby, które zaśmiecają teren miasta. 

UML

izi

Odpowiedzi

nie tylko tam !!! w całym Luboniu ludzie nie wiedzą do czego służą kosze na śmieci !!! Wzgórze Papieskie, skwerek przy Straży Pożarnej ,ul Niezłomnych i Szachty od tej strony ,dwie najgłówniejsze ulice Lubonia jak Żabikowska czy Kościuszki i wiele ,wiele placów zabaw dla dzieci !!! tereny przylegające do sklepów np Netto ,Biedronki itp.Podobno mamy w mieście Straż Miejską ??!!!ups ,przepraszam ,oni są od wyższych zadań !!!

Masz racje, Luboń brudem stoi ( okolica Biedronki przy rondzie to wysypisko śmieci - zgłaszane już wielokrotnie do Straży że skutkiem jak widać ). Nasza Straż Miejska dokładnie działa tak jak władze naszego miasta. Pomyślmy o tym przy najbliższych wyborach.

Cd

Masz racje Luboń brudem stoi. Okolice Biedronki przy rondzie to wysypisko śmieci zgłaszane do Straży Miejskiej kilkakrotnie ze skutkiem nadal widocznym. Lubońska Straż działa dokładnie tak jak władze naszego miasta, którym podlega - warto o tym pomyśleć przy najbliższych wyborach.

Dokładnie tak jest! Mam kilka zdjęć z Wzgórza! śmieci po jedzeniu, butelek po alkoholu w brud. Na Kościuszki na wysokości od Netto w stronę do hotelu naliczyłam 47 butelek po wódce rożnej wielkości!!! o czym to świadczy??? Pretensje do właścicieli psów mają a sami syf robią , nie sprzątają po sobie i 70% ochlapusów tu mieszka chyba.. Jam można chlać z gwinta na ulicy i nawet tej butelki do kosza nie wrzucić.. WSTYD!

Zobaczcie jak wygląda dno strumyka w Luboniu przy mostku na ul.Stefana Batorego! To alejka kasztanowa równoległa do torów kolejowych prowadząca do siedziby Straży Miejskiej wyłączona z ruchu samochodowego!Czego tam nie ma! opony, miski wiaderka plastikowe, szmaty.Widać że służby porządkowe są do innych celów, a może o tym nic nie wiedzą?.Cała nadzieja w akcji sprzątanie ziemi!

No tak!Wprawdzie właśnie akacje (nie kasztanowce) wzdłuż alejki wycięli ale śmieci na dnie strumyka o których piszesz są faktem i świadectwem bałaganiarstwa okolicznych mieszkańców oraz ślepoty służb odpowiedzialnych za sprzątanie Lubonia!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginęła kotka w okolicy ul. Krętej!
 • Dam pracę
  Pani do sprzatnia
 • Inne
  Zaginął kot
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę pomieszczenie