Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Czytelnik apeluje do mieszkańców - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił się z apelem do mieszkańców ulicy 3 Maja i Lemańskiego w sprawie paleniu odpadów w paleniskach.

Drodzy mieszkańcy ulic 3 Maja i Lemańskiego! Apeluję o umiar w paleniu odpadów w paleniskach, szczególnie wieczorem! Sytuacja na zewnątrz jest po prostu nie do zniesienia! Przykładowo, w dniu dzisiejszym (09.04.2018. godzina 20.30), przy temperaturze 15 stopni cała ulica 3 Maja i część Lemańskiego są spowite gryzącym dymem, oczy łzawią i bez maski antysmogowej się nie obędzie. Pragnę nadmienić, iż taka sytuacja jest na porządku dziennym w okresie jesienno-zimowym i znacznie utrudnia funkcjonowanie w godzinach popołudniowych i wieczornych. Wieczorne spacery, bieganie lub np. nordic walking w takich warunkach zamiast pomagać naszemu zdrowiu, znacznie mu szkodzą. Wyżej wymienione ulice są szczególnie dotknięte problemem smogu i mam wrażenie, że nawet na tle Lubonia wypadają bardzo źle. Przypominam, iż od 23 marca br. można składać wnioski o dofinansowanie wymiany źródeł ocieplenia w Urzędzie Miasta. Wysokość dopłaty może sięgać nawet 70% wartości nowego pieca. Złożenie takiego wniosku i wymiana pieca pomoże w zmniejszeniu zanieczyszczenia powietrza w Luboniu i na naszych ulicach! Jeszcze raz proszę mieszkańców ulicy 3 Maja i Lemańskiego o umiar w paleniu odpadów. Zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza sprawi, że wszystkim nam będzie się żyło lepiej! - pisze Mieszkaniec.

izi

fot.: 

Odpowiedzi

A Straż Miejska nie może przeprowadzić tam kontroli popiołu z popielnika??

Co Ty uprawiasz ?Nordik walking? co to jest za dziwactwo?Biegasz po ulicy?Skąd się wziąłeś?

Przybył ze wschodu zza Konina i myśli że może mieć co chce.Niech wraca do siebie

Przypominam, Mieszkańcu, że Luboń jest miastem od 1954 r, więc kto wie, czy i Ty ze wsi nie pochodzisz... Po komentarzu tak właśnie wnioskuję.Gdyby nie ci przyjezdni, Luboń dalej nie miałby głównej drogi wyasfaltowanej, choć pozostałości pól w postaci polnych dróg są nadal w przewadze.

Słuchaj przesiedleńcu zza Konina .Nic Ciebie nie powinno obchodzić jakie Lubon miał by drogi,wtedy przynajmniej panowała tu dobra ,rodzinna atmosfera.Zjechało sie takich jak ty na kredytach zeby kupic mieszkanie na blokowisku i co jesteś myślisz Pan??? Buhaha z życiorysu nie wymarzesz tej wiochy z której pochodzisz PAMIĘTAJ!!!

Właśnie przez takich małostkowych i zawistnych mieszkańców jak Pan Luboń nie rozwija się tak jak powinien. Wytykanie osobom których Pan nie zna jakichś personalnych spraw, takich jak pochodzenie - to już szczyt chamstwa. Co ma Pan do przyjezdnych?? Bez nich Luboń byłby jakąś zapadłą mieściną na obrzeżach Poznania.

PS Pisze się „wymażesz”, rodowity mieszkańcu Lubonia :)

Właśnie przez tych przyjezdnych pani Luboń stał sie sypialnią Poznania.Tu nic nie ma tylko masz spać,robić zakupy i patrzeć na ukraińców gdzie nawet już nas mordują (60 latek na Żabikowskiej).Panie kiedy Lubon mial te 15tys było super ,spokojnie i co najważniejsze BEZPIECZNIE.Teraz co tu sie dzieje ,brak slow!

W łyżce wody by cię utopili zawistnicy. Dymią też niektórzy na złość chyba. Na posesjach "Ałdi" i merce, stare i kopcące oczywiście ale zawsze, na ścianach lcd największe wisi, na wszystko mają, tylko żeby kopciucha wywalić, ocieplic chałupę i podłączyć gaz to nie ma

Nie ważne jaki sport Pan uprawia ale prawda jest taka że ludzie palą śmieciami co niestety wpływa na nasze zdrowie.Faktycznie nieraz nie idzie otworzyć okna bo taki smród. Także te głupie komentarze nie na miejscu.Pozdrawiam tych którym smród nie przeszkadza.

A szanowny pan to rozumiem w ogole na dwór nie wychodzi i w domu przesiaduje ? takie głupie komentarze to prosze zachować dla siebie

Mam pytanie do tego czytelnika co mu dym z jakiegoś komina przeszkadza w jogingu wieczornym czy dopłacać będzie do rachunków za gaz jakbym zmienił piec? leki też trzeba wykupić!

Lepiej żeby małe dzieci z okolicy zapadły na raka bo pan woli palić butelkami i innymi śmieciorami. Brawo.
Do tych leków, jak rozumiem pan dopłaci?

Dzieci dostaja wszelkie choroby takze nowotwory od gównianego jedzenia które serwuja im własni rodzice!!

Palenie śmieciami szkodzi nam wszystkim, Pan już wydaje na leki bo paląc śmieci pogarsza Pan stan swojego zdrowia i NIESTETY truje również mnie choć ja staram się nikomu krzywdy nie robić.

Policja nie może do domu bez nakazu wejść, a na pewno wpuszcze strażników żeby mi po kątach ryli. Hahaha

Strażnik na siłę nie wejdzie do domu (do kotłowni dokładnie), oczywiście, ale złoży wniosek do sądu o ukaranie, bo w myśl prawa jest to wykroczenie. "On" przytuli kilka tys. grzywny i wtedy będzie Hahaha.

Strażnik na siłę nie wejdzie do domu (do kotłowni dokładnie), oczywiście, ale złoży wniosek do sądu o ukaranie, bo w myśl prawa jest to wykroczenie. "On" przytuli kilka tys. grzywny i wtedy będzie Hahaha.

A czy ten niby okoliczny mieszkaniec co mu dym przeszkadza nie ma pociota co instaluje piece gazowe i napędzać chce klientów?Coś ta sprawa nieładnie pachnie!

Ten mieszkaniec ma nie tylko pociota (co to za sformułowanie?), ale on jest szefem gangu piecowego. Jak widzą dym to dają cynka do swojej bandy. Ci wpadają na chatę, szybki przegląd sprawy. Delikatna rozmowa ze smrodziarzem. Dostaje taki miesiąc na poprawę. Jak się nie poprawi to przy następnej wizycie, akcja nabiera innego wymiaru. Gang ponownie odwiedza śmierdziucha. Do kotłowni wpada kilka granatów i wtedy trucie się kończy. Smrodziarz nie ma wyboru, musi wymienić swojego kopciucha.

Drogi czytelniku, 23 marca ludzie stali pół nocy żeby się załapać na dofinansowanie, którego wystarczy dla zaledwie 40 domów. Teraz nie ma już o czym przypominać :)

Widzę ze niektorzy lubią truć innych plastikiem i miec w nosie czyste powietrze :)

Widać rak płuc palaczom z Lubonia niegroźny. Skoro służby nie interweniują, mądry mieszkaniec zadecydował coś z tym zrobić...w końcu!

Szkoda, że niektórzy tak niepoważnie podchodzą do sprawy. Palenie śmieciami ma FATALNY wpływ na zdrowie i o tym chyba nikomu nie trzeba przypominać!

...

Może ten ktoś nie pali wcale śmieciami bo dzisiaj to idzie pod paragraf , tylko np. węglem brunatnym. To cholerstwo strasznie śmierdzi przy spalaniu i tworzy pełno dymu, że świata nie widać.
Często używany do ogrzewania domów bo tani.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znaleziono iPhone