Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Parkowanie na ulicy Poniatowskiego - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na kierowców, którzy parkują swoje pojazdy w takich miejscach, że utrudniają poruszanie się chodnikiem na ulicy Poniatowskiego.

Droga redakcjo, w załączniku przesyłam zdjęcia nieprawidłowo zaparkowanego samochodu zrobione na ulicy Poniatowskiego tuż przy przedszkolu Calineczka, nie dosyć, że chodnik prowadzacy do tej placówki jest miejscami wąski i delikatnie mówiąc, bardzo nierówny co szczególnie daje się odczuć podczas opadów, kiedy to niektóre odcinki są całkowicie zalane to jeszcze dodatkowo skutecznie utrudniają korzystanie z niego pakujące na pasie zieleni samochody, które w te mokre dni przyczyniają się do tworzenia w tych miejscach błota. Dodatkowym problemem jest zbieranie się wody na ulicy, wzdłuż krawężników, na granicy z chodnikiem i bezmyślność niektórych kierowców co w połączeniu z dużą prędkością powoduje powstawanie widowiskowych fontann tryskających spod kół nie tylko na chodnik ale również sięgających posesji do niego przylegających co myślę wystarczająco obrazuje ryzyko jakie podejmuje pieszy korzystając z chodnika, a przecież codziennie tę drogę przemierzają dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej zlokalizowanej w sąsiedztwie kościoła i to ze względu właśnie na ich bezpieczeństwo warto się zastanowić jak usunąć czy choć w jakimś stopniu zminimalizować ów problemy - napisał pan Przemysław.

Apelowaliśmy już na łamach naszego portalu do kierowców, aby przed pozostawieniem samochodu zastanowili się czy nie łamią przepisów, a także czy nie utrudniają przejścia pieszym.

izi

Odpowiedzi

co na straż miejska? Izi, w końcu to rola dziennikarza, żeby ustalić w końcu kwestie parkowania ze SM :)

Przecież to normalka jestem za likwidacją straży miejskiej w Luboniu a zamiast nich powołać w Lubońskiej Policji wydział do spraw wykroczeń drogowych przynajmniej pieniądze by szły tam gdzie powinny a nie na darmozjadów z Dworcowej.

A co z Pułaskiego? Ulica 2-kierunkowa notorycznie przez zaparkowane auta staje się 1-kierunkową mijanką... Tworzą się zatory... Piesi też cierpią... Co robić? Zaparkowane legalnie bo zakazu nie ma :(

https://www.google.pl/maps/@52.3462194,16.8858083,3a,75y,73.36h,86.64t/data=!3m6!1e1!3m4!1sa6zRn6aEMvfue2sbNooaDQ!2e0!7i13312!8i6656

Ten cep tam zawsze tak parkuje a straz miejska nic nie robi!!! Nie da sie normalnie przejsc. A juz o przejechaniu z wozkiem nie wspomne!!!!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Zaginął york
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem