Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Interwencje Straży Miejskiej w lutym 2018

W drugim miesiącu 2018 roku strażnicy miejscy wykonali na terenie Lubonia w sumie 515 różnego rodzaju interwencji.
Szczególną uwagę zwracaliśmy, ze względu na warunki atmosferyczne, na kontrolę miejsc gdzie potencjalnie mogą przebywać osoby z problemem bezdomności.
Samodzielnie, jak również z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu sprawdzaliśmy kilkukrotnie w ciągu doby te pustostany. Osobom tam przebywającym oferowana była pomoc w znalezieniu miejsca w noclegowniach. Doraźnie dostarczane były również ciepłe napoje i jedzenie.
W związku ze zgłoszeniami dotyczącymi potencjalnego spalania nieczystości stałych w piecach do tego nieprzeznaczonych wykonaliśmy 33 interwencje. Dwóch właścicieli nieruchomości za tego rodzaju wykroczenia zostało ukaranych grzywnami mandatowymi.
Wszyscy strażnicy przeszli w minionym miesiącu szkolenie z pobierania próbek odpadów paleniskowych w ramach prowadzonych przez nas działań kontrolnych. Możliwość bowiem pobierania popiołów z pieców w sposób znaczący pomoże w ocenie co było spalane w przydomowych kotłowniach.
Rozpoczęliśmy również roznoszenie ulotek informujących o szkodliwości spalania „śmieci” w domach jak i konsekwencjach grożących za tego typu wykroczenia.
Za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych nałożyliśmy w lutym 2018 roku 3 mandaty karne. Jedną osobę w stanie nietrzeźwości przewieźliśmy do Izby Wytrzeźwień.
Interwencji gdzie podmiotem były zwierzęta w lutym 2018 roku było 23. Czterech właścicieli psów, którzy nie zachowali nakazanych i zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt ukarano na podstawie art.77 Kodeksu Wykroczeń grzywnami.
Interwencji związanych z ruchem drogowym odnotowaliśmy 51. W głównej mierze dotyczyły one nieprawidłowego postoju lub zatrzymania.
Dwie osoby zostały również skazane na wniosek Straży Miejskiej Miasta Luboń przez Sąd Rejonowy w Poznaniu. W jednym przypadku sprawa dotyczyła spożywania alkoholu w miejscu publicznym , w drugim zaś kara zakłócanie ciszy nocnej przez psa.
Wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu wykonaliśmy dwa patrole szkolne, zaś z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej cztery patrole w miejscach zamieszkania osób korzystających z pomocy tej instytucji.
Strażnicy zabezpieczali również w dniu 9 lutego teren przyległy do hali widowiskowo-sportowej w trakcie trwania „Gali Siewcy”.

SMML

fot.: 

Odpowiedzi

"Interwencji związanych z ruchem drogowym odnotowaliśmy 51.
W głównej mierze dotyczyły one nieprawidłowego postoju lub zatrzymania."

Ilu kierowców zostało ukaranych za nieprawidłowe parkowanie i ile wynosiły kary?
Z tego co widzę kary są tak dotkliwe, że ukarani kierowcy nie zmieniają przyzwyczajeń...
Po co nam SM z taką skutecznością działania?
Może czas zainwestować w blokady?

Zapraszam np Straż miejska albo Policję na ulicę Sobieskiego w okolicy Kościoła w czasie trwania mszy niedzielnych. Samochody stoja po obi stronach ulicy, a wyjechać z ulicy Platanowej w lewo bezkolizyjnie graniczy z cudem .. ..

Moim zdaniem, jest brak reakcji SM na niebezpieczne parkowanie samochodów przed zakrętem w okolicy ul. gen. Sikorskiego 25 (duże kamienie pomalowane na żółto). Jadąc od Biedronki wymijasz stojące 3- 4 samochody a z za zakrętu wyjeżdża inny pojazd i "czołówka" tuż, tuż. Takie sytuacje w godzinach wieczornych i nocnych są normą. Także znak B-36 "zakaz zatrzymywania się" na odc. od Sikorskiego 41 do Kościuszki jest bezkarnie ignorowany. A znaki są posadowione z dwóch stron.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk