Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Szkolenie pracowników SMML w zakresie poboru prób odpadów paleniskowych

W dniu 08 lutego br. w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta Luboń odbyło się szkolenie pracowników Straży Miejskiej Miasta Luboń oraz gmin sąsiednich oraz pracowników zajmujących się ochroną środowiska w sąsiednich gminach (w sumie 30 osób), w zakresie poboru prób odpadów paleniskowych w ramach prowadzenia czynności kontrolnych przeprowadzanych przez Straże Miejskie i Gminne oraz pracowników samorządowych. Szkolenie przeprowadzone zostało przez pracowników Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego, do którego trafiać będą próby popiołów pobieranych z pieców, w których wystąpi podejrzenie spalania odpadów.

W styczniu br. Miasto Luboń rozpoczynając realizację programu „Luboń Anty Smog” podpisało umowę z akredytowanym laboratorium w zakresie badania popiołów paleniskowych. Ekspertyza wykonana w oparciu o badania przeprowadzone w akredytowanym laboratorium zawierać będzie jednoznaczne stwierdzenie, czy w piecu doszło do spalania odpadów. Straż Miejska wyposażona została już w pojemniki do poboru prób popiołu i w przypadku podejrzenia spalania niedozwolonych substancji – w oparciu o art. 379 ust. 2 ustawy Prawo ochrony środowiska przeprowadzona zostanie kontrola nieruchomości oraz pobrane zostaną próby popiołu. W celu właściwego przebiegu kontroli – art. 379 ust. 6 ustawy Prawo ochrony środowiska nakłada na kontrolowanego obowiązek umożliwienia kontroli.

Przypominamy Mieszkańcom Miasta, iż za spalanie odpadów w piecach grozi grzywna w wysokości do 500 złotych, a przypadku, gdy analiza popiołu wykaże, że w piecach spalano niedozwolone substancje, sprawa kierowana jest na drogę sadową, wówczas kara wynosi do 5 tysięcy złotych.

Joanna Cichoń
Urząd Miasta Luboń

Odpowiedzi

A co to będą za pojemniki na te odpady, skąd pewność czy przedtem nie było w nich jakiegoś świństwa, albo czy ktoś nie dosypie czegoś do mojego popiołu ?

I co z tego, jak połowa trujących pali w niedzielę, kiedy SM nie pracuje.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia