Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pożar sadzy w kominie

Po godzinie 21.00 straż pożarna otrzymała wezwanie do pożaru jaki miał miejsce na rogu ulic Okrzei i Brzechwy w Luboniu. Okazało się, iż przyczyną wezwania strażaków była paląca się sadza w kominie. Iskry wydobywające się z komina zauważyli sąsiedzi. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Na miejsce pożaru zadysponowano trzy wozy strażackie. Jak powiadomili nas świadkowie zdarzenia strażacy obecnie oczyszczają i udrażniają komin. Pożary sadzy mogą być groźne w skutkach, ponieważ przy uszkodzeniu konstrukcji komina może dojść do rozprzestrzeniania się pożaru na cały budynek. Warto pamiętać o dokonywaniu przeglądów, gdyż przez nieszczelne przewody wędrują palące się cząstki materiału palnego lub bardzo gorące gazy spalinowe, w tym groźny, niewyczuwalny tlenek węgla.

izi

fot.: 

Paulina

Odpowiedzi

Nasuwa się pytanie, czy zadaniem straży jest oczyszczenie i udrożnienie komina, jak napisano wyżej? Moim zdaniem nie. Strażacy po ugaszeniu palących się sadzy powinni sprawdzić kiedy była ostatnia wizyta kominiarz i nałożyć odpowiedni mandat karny.

Idąc dalej tym tropem lekarz przyjmujący na wizytę dziecko, które wcześniej widział bez czapki, powinien odmówić leczenia w ramach NFZ i zafakturować wizytę.

Prawo budowlane (art. 62) określa obowiązki właścicieli budynków jednorodzinnych w zakresie przeprowadzania, co najmniej raz w roku, kontroli stanu technicznego instalacji gazowej oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych), a przynajmniej raz na pięć lat generalnego przeglądu stanu technicznego budynku i związanych z nim instalacji.

zatem wg mnie mandat jak najbardziej

A może tak zainteresować się, czym jest palone w tym domu? Sadza powstaje wskutek niepełnego spalania się, co ma miejsce między innymi przy spalaniu śmieci różnych.

http://www.proseo.edu.pl

Sadza jest produktem pełnego lub niepełnego spalania i powstanie zawsze również przy spalaniu dobrego węgla i suchego drewna! W przypadku opalania gazem występuje w śladowych ilościach.Okresowe czyszczenie komina przez fachowca-kominiarza zupełnie jej nie wyeliminuje!Przy spalaniu śmioeci też występuje oczywiście sadza ,ale nadużyciem i głupotą jest Twoje twierdzenie, że sadza powstaje przy spalaniu śmieci!

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia