Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Działania Straży Miejskiej w styczniu 2018 roku

Straż Miejska Miasta Luboń w styczniu 2018 roku wykonała łącznie 821 różnego rodzaju interwencji. Jak to bywa w tym okresie strażnicy przypominają właścicielom nieruchomości o konieczności usunięcia z chodnika śniegu czy błota. Takich interwencji odnotowaliśmy mimo stosunkowo łagodnej zimy 107. Cały czas mieszkańcy zgłaszają do nas sygnały o potencjalnym spalaniu nieczystości stałych w piecach do tego nieprzeznaczonych. W styczniu 2018 roku strażnicy interweniowali w tym zakresie 49 razy. W dwóch przypadkach na właścicieli posesji w postępowaniu mandatowym nałożono grzywnę.
Aby podnieść efektywność kontroli w tym zakresie już 8 lutego br wszyscy strażnicy przejdą szkolenie z zakresu pobierania próbek popiołów w ramach czynności kontrolnych. W wypadku wątpliwości co stanowiło opał pobrane próbki zostaną wysłane do koncesjonowanego laboratorium. Gdy jednoznacznie zostanie w ten sposób udowodnione spalanie nieczystości stałych lub materiałów zabronionych takich jak choćby płyty wiórowe, meble itp. oprócz mandatu karnego sprawca takiego wykroczenia zostanie obciążony również kosztami tego badania. Z zakresu ruchu drogowego w minionym okresie odnotowaliśmy 68 interwencji. W głównej mierze dotyczyły one nieprawidłowego postoju bądź zatrzymania. Piętnastokrotnie interweniowaliśmy w związku z zanieczyszczeniem miejsc publicznych. Za niezachowanie zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt nałożyliśmy 7 mandatów karnych. Wszystkich interwencji związanych ze zwierzętami było zaś 13.
Wraz z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wykonaliśmy 4 kontrole w miejscach zamieszkania osób korzystających z pomocy tej instytucji. Na rzecz tej instytucji wykonaliśmy także dwa konwoje wartości pieniężnych.
W styczniu przeprowadziliśmy także dwa wspólne patrole z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu.
Strażnicy miejscy dbali o bezpieczeństwo uczestników orszaku „Trzech Króli”, a także wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

SMML

fot.: 

Odpowiedzi

aż trudno w to uwierzyć patrząc na zadymienie w Luboniu. Inna sprawa: panowie ze SM bardzo niechętnie przyjmują zgłoszenia nt 'kopciuchów'

Czy nie lekka przesada z tymi interwencjami? Ja naliczyłem niespełna 250 interwencji. Gdzie jest pozostałe 600 interwencji ? Strażnicy chyba nie śpią w tym mieście.

Przeczytaj artykuł i podlicz Sobie interwencje

To jawna kpina i obrażanie inteligencji czytelników internautów. Wszystkie wyliczone "interwencje" i inne naciągane działania wyliczone dają sumę 262 (liczone na szybko) . Gdzie pozostałe z wyliczonych precyzyjnie 821 interwencji?? Halo, brakuje ponad 550 szt. :-) Nałożonych mandatów: DZIESIĘĆ SZTUK - to chyba najlepsze podsumowanie miesiąca w Straży Miejskiej.
A już całkiem poważnie: Pani Burmistrz, czy są zaplanowane jakiekolwiek oszczędności / cięcia w budżecie i stanie osobowym tej bohaterskiej formacji? Myślę, że w kontekście zbliżających się wyborów jakieś deklaracje w tej sprawie będą musiały paść i myślę, że wyborcy czekają na takie deklaracje od kandydatów do nowych władz Lubonia.

Nie po to dostali pracownika biurowego żeby teraz ich likwidować.

Czas zastanowić się nad sensem istnienia w Luboniu...

https://epoznan.pl/news-news-84575-Zlikwidowano_jedna_z_najstarszych_Strazy_Miejskich_w_Wielkopolsce

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier