Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Ponad 45 tysięcy złotych zebranych w Luboniu

Zbiórka z 26. finału WOŚP przeznaczona jest na zakup urządzeń medycznych dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W tym roku na rzecz WOŚP kwestowało w całej Polsce 120 tysięcy wolontariuszy. Wolontariusze, którzy zgłaszali się do sztabu w Ośrodku Kultury w Luboniu otrzymali specjalne identyfikatory ze zdjęciem oraz oryginalnie zaplombowane puszki z logotypem akcji. 70 lubońskich wolontariuszy przez cały dzień kwestowało na terenie Lubonia pod marketami, kościołami, na ulicach i parkingach. Wśród wolontariuszy zbierających datki znalazł się Zastępca Burmistrza Miasta Luboń Michał Popławski. Każdy darczyńca, który do puszki wrzucił nawet najmniejsza kwotę otrzymywał czerwone serduszko - nalepkę, która od dwudziestu sześciu lat jest symbolem fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał lubońskiej orkiestry odbył się, podobnie jak w ubiegłych latach w Outlet Factory, gdzie  do wieczora trwało liczenie zebranych pieniędzy. W tym samym czasie dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Ośrodek Kultury. Było wiele miłych słów, wsparcia, a nawet zdarzył się podarunek dla wolontariuszy. Jedna z Pań wrzucających do puszki pieniądze obdarowała wolontariuszy słodkim upominkiem w postaci bombonierki. 

Dzięki szczodrości lubonian i zaangażowaniu wolontariuszy w tym roku zebrano 45 tysięcy 669 złotych 54 grosze oraz walutę obcą. 

Najwięcej pieniędzy do puszek zebrali:

1/ Przemysław Wajman – 2.057,55 zł

2/ Julia Chodorowska – 2.026,56 zł

3/ Mateusz Niećkowiak – 1.978,07 zł

Serdecznie gratulujemy tak wspaniałego wyniku.

Organizatorem lubońskiego sztabu WOŚP był Ośrodek Kultury w Luboniu. 

Przypomnijmy, że w poprzednich latach w Luboniu udało się zebrać: w 2017 roku kwotę 50 tysięcy 409 złotych i 23 grosze, w 2016 roku kwotę 40 tysięcy 680 złotych i 79 groszy, w 2015 roku zebrano kwotę 27 tysięcy 846 złotych i 70 groszy, w 2014 była to 29 tysiecy 856 złotych, w 2013 roku lubonianie wrzucili do puszek 22 tysiące 394 złote, w roku 2012 trafiło na konto WOŚP 25 tysięcy 264 złote, natomiast w 2011 była to suma ponad 29 tysięcy złotych. W roku 2009 zebrano 29 600 złotych i 32 grosze, a w 2008 uzbierano 23 383 złotych i 37 groszy.

A tak wyglądały finały w Luboniu w 2011 i 2012 roku.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mjrOvISXQIs

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eJtOXrkaJ8g

Izabella Chodorowska


W mrozie, wietrze i w świetnej atmosferze…

kręciliśmy dzisiaj dla noworodków. Zgrupka od początku swojego istnienia włącza się aktywnie w działania charytatywne, w tym WOŚP. Działamy w ramach sztabu nr 2074, którego szefem w Luboniu jest Jakub Bielawski. Podczas dzisiejszej ustawki przeprowadziliśmy zbiórkę do puszki. Spotkaliśmy się tradycyjnie przed Factory Poznań, które dla hojnych serc przekazało bony na ciepły posiłek po treningu. Przydały się bardzo, bo mróz i przenikliwy wiatr mocno dały nam w kość. Mimo to na pewno było warto!

Po krótkiej odprawie technicznej grupa kolarzy szosowych, głównie drużyny Zgrupka Team pomknęła na trening szosowy. Pokonali klasycznie ponad 100 km trasą przez Kórnik i Zaniemyśl. Większość wybrała jednak jazdę w terenie – postawiliśmy na single Nadwarciańskiego Szlaku Narodowego osłonięte lasem od wiatru. Grupę ponad 40 osób prowadziła Anita Kostecka a „tyły” tradycyjnie zabezpieczali wolontariusze Zgrupki. Po wdrapaniu się na kultową dla kolarzy z okolicy Osową Górę do Lubonia wróciliśmy przez Wielkopolski Park Narodowy, płuca naszego miasta.


Po powrocie puszkę przekazaliśmy Morsom

Morsy z naszego miasta od kilku tygodni spotykają się pod szyldem nieformalnej grupy Morsy Luboń. Lideruje Piotrek Jarczyński – wiceprezes Stowarzyszenia Zgrupka Luboń. Puszka WOŚP pojechała z morsami na Osową Górę, gdzie niedaleko wieży widokowej fani kąpieli w lodowatej wodzie zanurzyli się w jeziorze przy -3.5 stopnia. Ku uciesze uczestników powierzchnia była w końcu skuta lodem. Najmłodsza członkini grupy ma 13 lat, a z plaży kibicowała równie liczna grupa przyjaciół i sympatyków tej formy aktywności. Zebrane dla noworodków pieniądze dostarczyliśmy prosto do sztabu w Factory Poznań.

Zgrupka Luboń

Odpowiedzi

Ktos daje jeszcze im pieniadze??.Te dzieci wygladaja jakby zebraly z tymi puszkami.

Te dzieci żebrać nie muszą, ale wiedzą co oznacza pomoc dla potrzebujących. Nauczone są empatii, niestety nie wszyscy potrafią to zrozumieć.

I jeszcze jedno, moje dziecko korzystało ze sprzętu WOŚP i znam wiele osób, których dzieci również, dlatego też będą "grały" z Jurkiem cały czas. Gdyby to co robi Owsiak było karalne to nie odbyłby się 26 finał, a ciągłe mieszanie go z błotem tylko utwierdza w przekonaniu, że robi dobrą robotę. Jak dla mnie to może nawet zarabiać 20 tys. miesięcznie ze składek WOŚP, bo na to po prostu zasługuje. Tyle w temacie.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/szokujace-zstaewinie-oto-jak-owsiak-nie-okradl-wosp/ftf5klh

Ale tu nikt z blotem syna milicjanta nie miesza.Ludzie chca tylko wiedziec co wspolnego z wosp ma spolka mrowka cala czy zloty melon.Z czego zyje Jerzy O i jakie pobiera wynagrodzenia.Czy wosp robi przelewy na owe spolki ile pieniedzy przekazuje na woodstock.I wiele innych pytan.Ludzie maja prawo to wiedziec .Wiec prosze o merytoryczna dyskusje

Wystarczy trochę poszukać.

Firma Złoty Melon jest w 100% własnością WOŚP. Co za tym idzie, wszelkie zyski ze Złotego Melona trafiają do właściciela, czyli właśnie fundacji. Celem istnienia Złotego Melona jest prowadzenie działalności komerycjnej, której OPP jako zwolniona z podatków prowadzić nie może: ZM sprzedaje gadżety wośpowe, koszulki itp., a także organizuje szkolenia komercyjne dla firm, z czego zysk trafia na konto WOŚP. Sam Owsiak w Złotym Melonie pełni jedynie funkcję prezesa zarządu: KRS. Woodstock - finansowany jest z darowizn od sponsorów. Owsiak jest zatrudniony w spółce Złoty Melon, której właścicielem jest Fundacja. Ta spółka zarabia dla Fundacji pieniądze. Prowadzi ją z ogromnym sukcesem, a zarabia tam podobnie jak jego żona, czyli około 8 tys. netto. Rocznie daje około 20 wykładów, na których zarabia średnio kilkanaście tysięcy złotych.

ja daję, moje dzieci,wnuczki też wrzucają do puszek !jak masz wątpliwości wejdż do szpitala-gdzieś ! i policz sprzęt z serduszkiem,to mi wystarczy ! a ty może masz jakiś inny szczytny cel !pomagaj, każdy jak uważa ,jak potrafi i jak może ,bo dobro powróci. Warto pomagać-tego uczmy młode pokolenie !!!

Nie podoba się?Nie wrzucaj do puszek.Tylko późńiej nie bądź „Zdziwiony”jak w szpitalu zrobią ci np.badania na sprzęcie Orkiestry .Odmówisz?Gdyby głupota co niektórych mogła latać,unosili by się w powietrzu jak gołębica.

No pewnie ze nie wrzuce bo nie mam pewnosci kto te pieniadze na co wyda.Wole pomoc bezposrednio gdzie wiem ze pomagam i komu a tu???.Ile kosztuje kazde miasto organizacja tej calej hucpy liczyl ktos?
Kwota organizacji moze czasem przekroczyc sens tej "zbiorki"

Każdy wrzuca, jeśli ma na to ochotę, przecież to nie jest przymusowe. Wiem, gdzie idą pieniądze, wiem jak organizowany jest WOŚP, bo sama nie raz organizowałam sztab (byłam w Warszawie odwiedzając sztab i rozmawiając z Owsiakiem) i mogę zapewnić, że na pewno nie ma sytuacji takiej, aby koszt organizacji przekroczył samą zbiórkę :)

A i jeszcze jedno, miałam okazję rozmawiać z członkiem zespołu IRA, który występował na WOŚP (był także w sztabie w Warszawie już kilka lat temu) i naprawdę Ci ludzie nie grają za pieniądze.

Przyblizona kwota organizacji przez Poznan dwoch finalow wosp na ławicy i przy Zamku ile wyniosła???

Z tego co wiem to koszty organizacji są pokrywane przez sponsorów tzn. prywatne firmy, instytucje oraz urzędy. Nie wiem ile kosztowała organizacja w Poznaniu w tym roku, ale np. w 2015 roku organizacja we Wrocławiu kosztowała 80 tysięcy złotych, a zebrano 900 tysięcy. Sopot w 2011 roku zebrał ponad 53 tys. zł, a wydał ok. 11 tys. zł, Gdańsk wydał 55 tysięcy, a zebrał 500 tys..

W tym roku padnie pewnie rekord, bo zebrano w całej Polsce do tej pory 81 mln złotych. Koncerty, festyny, pokazy, szkolenia z pierwszej pomocy to dostają mieszkańcy w zamian za złotówki jakie wkładają do puszek. Nie ma co dyskutować z faktem, że z roku na rok te datki są coraz większe i chyba to świadczy o tym, że Polacy ufają Jurkowi Owsiakowi.

Moje dzieci „żebrały” i jestem z nich dumna.

Najgorzej jeśli nienawiść do J.Owsiaka, jako dyrygenta WOŚP, i całej 26 letniej szlachetnej akcji wspierania ochrony zdrowia odbiera rozum. Specjalnie obejrzałem dziś Teleekspress, o rekordowej ilości pieniędzy i zaangażowaniu w tę charytatywną zbiórkę milionów polskiego społeczeństwa ani słowa.

W tvn o zwycieskim Powstaniu Wielkopolskim rowniez nie bylo ani slowa.To oznacza ze nas nienawidza i nami gardza ?boli ich ze jestesmy dumni ze swoich bohaterow?

W TVN24 było. Chwalili Wielkopolan i puszczony byl krótki filmik z obchodów w Poznianiu.

Ja mowie o faktach tvn gdzie o Powstaniu Warszawskim jest pol serwisu a o naszym brak wzmianki.Pani jest tu znana jako zwolenniczka upadlej moralnie platformy Ubywatelskiej jak i wszystkiego co z nia zwiazane.Gratuluje pilnego sledzenie kanalow takich jak tvn24,same madrosci zapewne z nich wyniesione?.

Oczywiście Zdziwiony zna moje poglądy polityczne, wie na kogo w ostatnich wyborach oddałam głos. Tylko pozazdrościć takiej wnikliwości. Pragnę poinformować, że z PO nie mam już nic wspólnego od kilku jak nie kilkunastu dobrych lat :) A kanały telewizyjne najlepiej śledzić wszystkie i samemu wyrabiać sobie opinię. Niektórzy wolą wyciągać wnioski patrząc tylko na TVP. Nikt nikomu nic nie zabroni...jak na razie :)

Tej Zdziwiony.
Coś przez weekend się wydarzyło że takie pomyje tu wylewasz?

Szambo wybiło i je czuć w calej Polsce po niedzieli.Cieszy ze publiczna nie pokazuje juz tej hucpy ,tylko prywatny kanal.

Tu się dzieje pod kopułą :)

Moze pani szanowna redaktor napisze o braku reakcji sluzby na pogode?? Glowne ulice jak lodowisko zasypane ,zero piaskarek .Lubon jak zwykle dwa dni na 365 ze sniegiem a oni nieporadni WSTYD!!!

Chyba to nie w tym temacie :)

Choćby "Zdziwiony" otrzymał wyjaśnienia na wszystkie swoje "wątpliwości" i tak będzie uparcie twierdził, że białe jest czarne a czarnie jest białe. Jeśli merytorycznych argumentów nie jest w stanie zbić swoimi, stosuje argumeny ad personam. Być może w ten sposób próbuje zwrócić na siebie uwagę co ma mu pomóc usprawiedliwić przed sobą niemożność poradzenia sobie z innymi życiowymi problemami. W sumie, tacy ludzie wymagają pomocy a często spotykają się z odrzuceniem w realnym świecie.

Odp

Pomocy to potrzebuje takie barany jak ty ktore ida za stadem .Stado robi to czyli to musi byc fajne i dobre,wiec ja tez to robie.Owsik gra na najnizszych instynktach czyli chorych dzieciach.W to wejdzie kazdy i ponoze a ze robia tak "wszyscy"ja tez musze i przykleje serduszko na kurtce by pokazac jakim jestem fajnym dobroczynca i do.... PiSowi w ten sposob niech maja dyktatorzy i psychole.Takie myslenie wmawia tvn.Tak jak nagonka na Kiboli od wielu wielu lat poniewaz boli ich Patriotyzm,bezinteresowna milosc do Ojczyzny .My robimy wszystko ZA DARMO a chajzerek za srebrniki. Wylacz tv wlacz myslenie.Pokaz ze masz glowe nie od parady!!!

Kiedyś Orkiestrę transmitowała państwowa tv i zapewne Ci to nie przeszkadzało. Sprawa jest prosta tak jak przy rzucaniu na tacę - nie chcesz nie dajesz. I jeżeli wyznacznikiem patriotyzmu mają być kibole to gratuluję podejścia i samodzielnego myślenia.

Odp

Dlaczego jak kazdy KODowiec mieszasz we wszystko kosciol??hmmm czy to ze nie popieram wOŚP znaczy ze musze chodzic do kosciola?.Zreszta najwieksze pieniadze podczas tej hucpy sa o dziwo zbierane przy kosciolach.Nigdzie nie pisze ze sa wyznacznikiem.Mam szacunek dla mlodych ludzi ktorzy tyle robia BEZINTERESOWNIE.Byles na Cytadeli? Gdyby ci mlodzi ludzie nie zainteresowali sie znajdujacymi tam pomnikami wiekszosc juz by byla zmieciona z powierzchni ziemi.Jaskowiaka to gowno obchodzi tylko latanie po spedach .Zbiorki przed cmentarzami 1 listopada i odnawianie pomnikow Powstancow tez uwazasz ze to nic?.Lepiej tak pomagac i dzialac niz jak owsik ..twoj idol...

i jeszcze raz i jeszcze przeczytaj co napisałem to może dotrze.

No i dyskusja odbija od tematu...A propos, jacy "My"...jacy "oni" ? I wlasnie, porownujac, "takie myslenie wmawia TVP". Skad nagle te podzialy, ta nienawisc, spoleczne animozje, "my stoimy tu", a tu stalo ZOMO"- od tego zaczelo sie pare lat temu. I jest kontynuowane, podjudzane, spoleczne konflikty sa najlepsza pozywka dla "wielkiej polityki", bo odwracaja uwage od powazniejszych problemow. Staram sie byc obiektywna, czerpac wiedze z roznych zrodel, programow, nie kieruje sie ani calkiem na lewo, ani na prawo...Ale prosze powiedziec mi, tak "od serca"- co obecny Rzad, obecna wladza zawalila, nie dotrzymala slowa, pomylila sie, zrobila- po prostu zle? ....... No wlasnie. Nic. Przynajmniej w przekazie TV publicznej. Tak pieknie i cudownie. Zwyczajnie, wszystko co zle i niesprawiedliwe minelo bezpowrotnie z tymi zlodziejami i klamcami. Az trudno mi uwierzyc, ze od 2 lat zyjemy w raju...

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca w Komornikach
 • Dam pracę
  Sklep Intermarche zatrudni
 • Dam pracę
  Zatrudnimy Panie do lekkich prac na produkcji
 • Sprzedam
  Sprzedam pozostałość po ogrodzeniu działki
 • Dam pracę
  Potrzebne kobiety do pracy
 • Dam pracę
  Malarz ~szpachlarz
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Wynajem - szukam
  Poszukuję lokalu biurowego do wynajęcia