Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

To nieludzkie! Ktoś wyrzucił szczeniaka w worku!

Dzisiaj po godzinie 12.00 pani Karnia na przystanku mieszcącym się na osiedlu Lubonianka znalazła szczeniaka, który znajdował się w worku obok śmietnika. Piesek był mokry, zmarznięty, głodny i przerażony. Szczeniaczek ma około miesiąca i jest bardzo spokojny. Można przypuszczać, że maluch był prezentem gwiazdkowym, który się nie spodobał. Na szczęście ta historia znalazł swój szczęśliwy finał, gdyż pani Karinie udało się znaleźć pieskowi ciepły dom. Brawo dla pani Kariny! 

Warto zdawać sobie sprawę, że osoba, która się dopuściła takiego czynu po prostu znęcała się nad zwierzęciem. Takie postępowanie według ustawy o ochronie zwierząt jest karalne.

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1-4
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
(Z dniem 12.12.2014 r. art. 35 odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem ust. 1 - w zakresie, w jakim przewiduje odpowiedzialność karną za poddawanie zwierząt ubojowi w ubojni (rzeźni) według szczególnych metod wymaganych przez obrzędy religijne - został uznany za niezgodny z Konstytucją RP wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 10.12.2014 r. - (Dz. U. 2014.0.1794.)
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
3. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2 sąd orzeka przepadek zwierzęcia, jeżeli sprawca jest jego właścicielem.
3a. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1 lub 1a sąd może orzec, a w razie skazania za przestępstwo określone w ust. 2 sąd orzeka tytułem środka karnego zakaz posiadania zwierząt od roku do lat 10; zakaz orzeka się w latach.
4. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2, sąd może orzec wobec sprawcy zakaz wykonywania określonego zawodu, prowadzenia określonej działalności lub wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, a także może orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa oraz przedmiotów pochodzących z przestępstwa.
(Z dniem 12.12.2014 r. art. 35 odpowiedzialność karna za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem ust. 4 - w zakresie, w jakim przewiduje odpowiedzialność karną za poddawanie zwierząt ubojowi w ubojni (rzeźni) według szczególnych metod wymaganych przez obrzędy religijne - został uznany za niezgodny z Konstytucją RP wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 10.12.2014 r. - (Dz. U. 2014.0.1794.)
5. W razie skazania za przestępstwo określone w ust. 1, 1a lub 2, sąd może orzec nawiązkę w wysokości od 500 zł do 100.000 zł na cel związany z ochroną zwierząt, wskazany przez sąd.

izi

Odpowiedzi

Ładniutki,to jakaś patologia zrobiła.Karać i jeszcze piętnowac takich ludzi ,zwierze to nie zabawka.Takie rzeczy robia osoby ze skłonnosciami sadystycznymi,a wiec jak najdalej od nich.

Brawo. Jest w Młodym pokoleniu dobre <3. Brawo Karina.

Ty, który to zrobiłeś, życzę ci żebyś w życiu potrzebował pomocy i wylądował bez niej na śmietniku. KARMA WRACA padalcu.. ponadto szczeniaczek do 8 tygodni powinien być z matką ale naród jest nie ogarnięty i tylko sie sobą przejmuje. To żywa , czująca ból i cierpienie istota. Dziecko bez matki, bezradne , zdane na takie "cos" jak ten co to zrobił.
Nie chcę się tu wyrażać ale gardzę takimi "ludźmi"!! Biedny piesek...

Ludzie wiecie kto to zrobił? ZGŁOŚCIE NA POLICJĘ I WSKAŻCIE SPRAWCĘ! Nie można takim pobłażać .

Oby los był łaskawy i zeby kanalia została aresztowana.Szkoda ,ze Lubon nie ma monitoringu.

Mam nadzieję, że policja się zainteresowała tym przypadkiem . Swoją droga mieszkańcy Lubonia sa raczej głusi na wolanie o pomoc. Ktoś na pewno coś wie , coś widział .... żeby wskazać sprawce..

kkk

To pewnie ta burżuazja z bloków.

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Już po ilości zainteresowanych widać co za ludzie tu zyją..

o co Tobie chodzi? o ceniasz ludzi po wpisach?co za zenada,ogarnij sie w Nowym Roku czego Ci zyczy Kulfon

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  PRACA W LUBONIU
 • Dam pracę
  Praca dla nauczycieli w klasach 4-6
 • Inne
  zaginął piesek
 • Inne
  Znaleziono
 • Dam pracę
  Opieka z zamieszkaniem u osoby starszej min 1600 GBP netto-miesiąc
 • Dam pracę
  Praca dla pomocy aptecznej
 • Dam pracę
  Zbrojarz do pracy w prefabrykatach
 • Dam pracę
  Technik ds. utrzymania ruchu