Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Miasto o nas zapomina - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilka dni temu do naszej redakcji dotarł list od mieszkańców ulicy Buczka. Mieszkańcy skarżyli się w nim, że miasto o nich zapomniało i mają problemy z dojazdem do swoich posesji.

Droga redakcjo, może za waszym pośrednictwem uda się zdziałać nieco więcej !

Wraz z deszczowa porą, pojawił się ponownie ogromy problem z przejazdem do posesji na ul. Buczka - Kujawskiej- Długiej.
Przejazd tymi ulicami graniczy z cudem...
Rozumiemy fakt, że w najbliższych latach nie doczekamy się pięknej drogi asfaltowej, natomiast liczymy na odrobinę wsparcia ze strony miasta.
Właścicielem tych dróg jest gmina, której obowiązkiem jest utrzymanie dróg w "dobrym" stanie, a w razie konieczności utwardzenie.

Pochwała dla miasta, które latem pojawiało się średnio co 2-3 tygodnie na ul. Buczka porządkując nam dojazd do domów :)
Obecnie, wraz z końcem lata dbanie o Buczka i boczne uliczki (często pomijane) zostało zaprzestane.

Zgłaszanie próśb telefonicznych również nie przynosi większego zaangażowania miasta w tej sprawie. Owszem, zgłoszenie zostaje grzecznie przyjęte i otrzymujemy informację , że drogi zostaną utwardzone w najbliższym czasie, jednak na obietnicach się kończy.
Domyślam się, że takich ulic w Luboniu jest więcej. Niestety mieszkańcom ten fakt strasznie utrudnia życie.
Taki stan dróg doprowadza do niszczenia nie tylko pojazdów, jest również przeszkodą dla pieszych, czy rodziców z wózkami.
Niestety, miasto nie pokryje kosztów naprawy samochodów, dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o większe zainteresowanie w tej sprawie.
Polecam przejazd samochodem przez te rejony osobom które podejmują decyzję o kolejności utwardzenia uszkodzonych dróg :)
Prośba nie jest również jednorazowym wołaniem o pomoc.
Prosimy o zwrócenie uwagi na ten problem, by osoby odpowiedzialne za stan dróg Lubońskich, bez konieczności zgłaszania próśb, pism i interwencji na stałe wpisały Buczka i okolice na listę ulic których stan jest fatalny i potrzebują utwardzenia, tak jak latem - nawet dwa razy w miesiącu ;)

Z góry dziękujemy za pomoc w tej sprawie, oraz liczymy na wsparcie naszego miasta :)

Mieszkańcy

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej publikujemy odpowiedź jaką do nas nadesłał UML. 

W odpowiedzi na pytanie Mieszkanki w sprawie ulic Buczka, Kujawskiej oraz Długiej informuję, że prace w ramach bieżącego utrzymania na w/w ulicach zostały wykonane. Wykonywanie prac związanych z równaniem ulic jest ściśle uzależnione od warunków pogodowych. Tak jak Pani wspomniała, latem przy wysokich temperaturach i szybkim parowaniu/wsiąkaniu z powierzchni ulic równanie można przeprowadzać częściej. Niestety w okresie jesiennym z racji zalegającej w pasie drogowym wody prace są niemożliwe do wykonania. Niemniej jednak zapewniam, że Miasto oraz Spółka Komunalna dokładają wszelkich starań aby umożliwić przejezdność ulicy grontowych na terenie Lubonia.

Dodatkowo należy zaznaczyć, że trwają prace projektowe związane z budową ulicy Długiej, po zakończeniu prac projektowych możliwe będzie zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Miasta na realizację inwestycji a w konsekwencji rozpoczęcie jej budowy. 

UML

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Tak ,dojazd do domu to jest problem, ale prosze sobie wyobrazić przejście po nogach lub przejazd z dzieckiem w wózku po takiej ulicy na której niema nawet chodnika . Po opadach nic tylko SLALOM i PODSKOKI. Z tymi problemami mamy doczynienia 50 lat.Współczucie mieszkańcom ul Buczka przesyłają mieszkańcy ul Parkowej

Ten zabieg o którym pisze autor to wyrównywanie takim jak by spychaczem. Znacząco poprawia to stan "drogi", ale na krótki czas. Aby mieć spokój na co najmniej pół roku, trzeba by uzupełnić większe nierówności tłuczniem i to solidnie ubić.
Na wspomnianym odcinku newralgiczne są skrzyżowania Buczka / Długa / Kujawska, Buczka / Wirowska, Buczka / Komornicka i "nowe" skrzyżowanie Buczka / Morelowa / Małopolska, ale tu drogę psują samochody ciężarowe dojeżdżające do budowy Akropolu.

Dziwne jest też dla mnie to, że projektując budowę ulicy Długiej, nie pomyślano aby zrobić dodatkowe 250 m tak aby od skrzyżowania Buczka / Długa dojść Morelową do Wojska Polskiego. Zamiast zrobić raz a porządnie, po poznańsku. To będzie trzeba robić fragmęcikami, na 100 razu, po lubońsku...

Tłuczeń również nie zdaje egzaminu. Po opadach deszczu jest odkryty,wypłukany. Bardzo nieprzyjemny do chodzenia w obuwiu z cieńszą zelówką. Nie da się po nim bezpiecznie i komfortowo jeździć rowerem czy wózkiem. Nie polecam tłucznia. A wyrównywanie spychaczem to"poprawa" stanu drogi tylko do pierwszego deszczu. Wtedy od przejeżdżających samochodów na nowo są dziury i koleiny. Tylko i wyłącznie utwardzenie drogi zdaje egzamin.

Problem dla rodziców !!!!! Nie ma jak przejechać z wózkiem, niemowlak w samochodzie po takich dziurach ma pobudke gwarantowana !!! Przydałby sie chodnik , zeby ludzie "jak ludzie" mogli tamtedy spacerowac czy dojsc do domu. , moze urzad miasta cos z tym zrobi ?

O ul.Uroczej zapomniano już całkowicie. Razem z sąsiadami zaczynamy się zastanawiać czy wobec wieloletniej nieudolności i arogancji w tym zakresie urzędu nie powołać jakiegoś stowarzyszenia na rzecz budowy ul.Uroczej, którą chyba tak na złość mieszkańcom nazwano zmieniając jej nazwę z Migalli. Niezależnie jako inicjatywa lokalna (w myśl ustawy chyba z 2010r.) pozyskać jakieś środki unijne, zrzucić się kto ile może i samemu sobie ją utwardzić, bo patrząc jak p.burmistrz buduje sobie ulicę Długą (gratulujemy i zazdrościmy jej mieszkańcom) to już wogóle krew nas zalewa.

Tak a jeszcze wyjechać z ulicy Uroczej przy obecnym remoncie to trzeba pół Lubonia objechać po dziurach. Moim zdaniem może by trzeba było brać rachunki za naprawę zawieszenia

Zgadzam się, a jeszcze mieszkańcy powinni pójść do urzędu po odszkodowania za upier....$#%#$% błotem płoty i fasady domów. Gdzie od ponad 30 lat idą nasze podatki?

Czytając te wszystkie komentarze dotyczące ulic Buczka, Parkowej czy Leśmiana szkoda że nikt nie sprawdził czy UML robi cokolwiek w sprawie ich budowy a tak się akurat składa że wszystkie te ulice zgodnie z danymi z najnowszego informatora miasta którego dzisiaj przeczytałem mają być projektowane w przyszłym roku. Oczywiście stan tych dróg obecnie jest fatalny ale tak jest już od ponad 30 lat dlatego też trudno wymagać od Pani Burmistrz aby udało się jej wybudować wszystkie te ulice w ciągu 3 lat przecież to niemożliwe. Poprzednicy nawet projektów tych dróg nie wykonali a obecni włodarze to robią. Czytając te lamenty odnośnie nazwy ulicy Uroczej to warto dodać iż to sami mieszkańcy tej ulicy w głosowaniu wybrali tą nazwę.

Derek zbłądziłeś, albo jesteś powiązany z urzędem. Jak wyglądał rzekomy "wybór" nazwy dla tej ulicy przez mieszkańców, jakie działania jako mieszkańcy podjęliśmy nie masz zielonego pojęcia. Wystarczy powiedzieć, że teraz wszyscy się z nas śmieją widząc stan tej ulicy - "Urocza jak klapa od sr...$%^@%!".

Jerry chyba ty błądzisz - na dawnej ulicy Walki Młodych zbierali głosy mieszkańców w sprawie nowej nazwy i wygrała Platanowa tak więc na dawnej Migalli zapewne też to robili i to mieszkańcy tej ulicy wybrali nową nazwę - Urocza.

Tak, tak Derek...na Walki Młodych może tak było bo tam nie mieszkam, ale my z sąsiadami walczyliśmy nawet w IPNie by nazwisko Migalli wykreślić z listy komunistów. Jak wyglądały "wybory" na Uroczej to nic nie wiesz dalej, no chyba, że jesteś u źródła czyli blisko p.burmistrz i tej ekipy bezradnych co by wiele tłumaczyło Twoje tu wystąpienia i masz inny punkt widzenia.

To, że ulice są projektowane to nie znaczy, że zostaną wybudowane. Nasza ulica zamieszkała od ponad 50 lat nie pojawia się nawet w projektach i zastanawiam się jaki jest klucz realizacji inwestycji drogowych w tym mieście? Co trzeba zrobić aby doczekać się zakładki na oficjalnej stronie urzędu?

"Lamenty" to prawo mieszkańców i potencjalnych wyborców. To dopingowanie do pracy, do realizacji obietnic.

http://www.bankowy.net.pl

Dzisiaj naszą ulicę Uroczą ("uroczysko" jak ją z sąsiadami nazywamy) nawiedził pan z urzędu wręczając nam dumnie pismo o podatkach administracyjnych na 2018r.... Patrzę na te dziury, na to błoto, te płoty ochlapane błotem i elewacje brudnych budynków od letniego kurzu - na co ta ciężka kasa od dziesiątek lat idzie?

Żenujące jest to, że w budżecie tak ubogiego miasteczka są pieniądze na stację naprawy rowerów, a nie ma na podstawowe potrzeby.
Żal, żenada i jeszcze raz żal!!!!

To logiczne, jak się rowery na tych dziurach rozklekotają, to je potem trzeba naprawiać ...

Ja w ramach protestu będę wysyłał do Naszych Włodarzy moje łączniki stabilizatora i pęknięte sprężyny. Może to zadziała? Jak można było zrobić cześć drogi wyglądając kostką a resztę pozostawić?? Leśmiana i Beczka to przykłady naszego planowania. Ps. W środę wyrównali. Do najbliższego deszczu...... .

Drogi Karolu, a nasi włodarze powieszą Ci w podzięce latem znak drogowy ograniczający szybkość, bo się kurzy, albo wysypią pseudotłuczeń pobudowlany pełen gwoździ i szkła. Resztę załatwi jak zauważyłeś od deszczu do deszczu równiarka. To się nazywa Luboń... Do tego rozwrzeszczane, tupiące nóżką NCL pełne słoików i smród "wungla" w okresie grzewczym. III świat...

Po takich komentarzach to aż strach będzie iść do URZĘDU coś załatwić bo albo będą mieli wszyscy sr.... albo jąkanie

To samo jest na ulicy Wawrzyniaka...jadąc tą ulicą można poczuć sie jakby przejeżdżało sie po kraterach..przejazd bez uszkidzenua auta graniczy z cudem..połowa ulicy zastawiona parkujacymi autami a druga tak rozjechana, że teraz samochody jeżdżą na tym odcinku chodnikiem aby sobie czegoś nie urwać lub nawet nie utknąć w tych kraterowych dziurach ..brak słów ..

Może napiszcie w komentarzach aby włodarze miasta miały informacje jakie ulice są gruntowymi w naszym mieście, które należy wybudować. Ja zacznę ul. NOWA

Dokończenie ul. Wschodnia

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Sprzedawca w butiku Kazar Factory Poznań
 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu