Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Problemy pieszych w Lasku - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilka dni temu do naszej redakcji wpłynął już kolejny list, w którym mieszkańcy zwracają uwagę na bezpieczeństwo pieszych w rejonie wiaduktu mieszczącego się na ulicy Krętej.

Szanowna Redakcjo,
chciałabym zwrócić uwagę na problem wynikający z prac budowlanych w obrębie oddanego do ruchu samochodowego wiaduktu w Łęczycy, a przekładający się na problemy osób, które poruszają się w tym rejonie pieszo, rowerami itd.. Oczywistą rzeczą jest, że Inwestycja leży w gestii PKP PLK S.A. oraz firmy SKANSKA S.A., jednakże w mojej opinii miasto Luboń powinno dołożyć wszelkich starań w zakresie bezpiecznego oraz w ogóle poruszania się w tym rejonie pieszych, chodzi m.in. o przejście pod wiaduktem w ulicy Krętej. Fakt prowadzenia prac budowlanych nie może stanowić o odcięciu tej drogi, skazywać osoby na pokonywanie głębokich wykopów, brnięcie w błocie, nie mówiąc już o tym, że teren jest słabo oznakowany i nieoświetlony!!!, co może doprowadzić finalnie również do zaistnienia nieszczęśliwego wypadku. Sam wiadukt nie posiada jeszcze oznakowania, nie zostały otwarte prowadzącego na niego schody, jednakże ruch pieszy w tej okolicy istnieje, a wobec żadnego podejścia do tematu podmiotów realizujących tę Inwestycję, zasadnym jest zwrócenie uwagi na powstały problem lokalnych mediów oraz Urzędu Miasta Lubonia. Do niniejszej informacji załączam zdjęcia - pisze Czytelniczka.

Sprawę przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Wczoraj otrzymalismy poniższą odpowiedź. 

W odpowiedzi na pytanie mieszkańca w sprawie przejścia pod wiaduktem na ulicy Krętej informuję, że na wniosek Urzędu Miasta pod wiaduktem udostępniono przejście dla pieszych (pierwotnie takie rozwiązanie nie zostało przez Wykonawcę oraz Inwestora przewidziane). W dniu dzisiejszym (15.11) podczas spotkania z Wykonawcą prac otrzymaliśmy informację, że najbardziej uciążliwe dla ruchu pieszego prace zostaną zakończone do poniedziałku 20.11. Zwróciliśmy się również z prośbą aby do tego czasu prace prowadzone były przy możliwie najmniejszej ingerencji w ruch pieszy. 
Niestety ze względu na konieczność przeprowadzenia prac polegających na położeniu warstwy ścieralnej masy bitumicznej w dniach 17-18.11 na DW 430 (przed wiaduktem - jadąc ze strony Puszczykowa) zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Dokładnie o zmianach w organizacji ruchu poinformujemy Państwa jak tylko otrzymamy pełny zakres zmian od Wykonawcy prac. 

UML

izi

Odpowiedzi

Dajcie już spokój pani Burmistrz z tym Laskiem bowpadnie w nerwice, Po błocie chodzimy już 50 lat i nie ma efektu. Mieszkancy ul. Parkowej

rydla tez chce podziekować za błoto(niby chodnik a nonstop rozkopany przez firme budująca nowe blizniaki)

Drzymały też dziękuje za błoto i wyboje

Podziękujcie tej pani za rok przy urnach.W Luboniu jak było tak jest...jedynie na wschodniej kawałek drogi...ogromny sukces

Cudów oczekujesz ?Lata zaniedban w budowaniu drog,moze wczesniej tez nie było łatwo z pieniedzmi.Cierpliwosci .

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Obawiam się, że Lasek zagłosuje na każdego innego, nawet takiego, który obieca przeprawę balonem przez tory, niż na obecną burmistrz. Szkoda, bo poprzednicy się nie wykazali, a teraz latami trzeba po nich brudy sprzątać.

O jakich cudach wspominasz hmmm?.Utwardzenie kilku ulic to cuda?.Kolego to powinny być priorytety!!!.Miasto ponad 30 tysieczne a ludzie grzezną w błocie...Dla chcącego nic trudnego.Podobnie jak obiecanki o doplacie do wymiany piecow na ekologiczne i co...NIC

To dlaczego dla ex-Burmistrzów utwardzanie drog nie było priorytetem.Czym zajmowali sie onegdaj?Lubon od kiedy nie jest podpoznanska wiocha,bo dopiero teraz widac ,ze cosik sie dzieje.

Sprawa primo jest taka że wybraliśmy burmistrz ,ponieważ myśleliśmy ze bedzie lepsza.Zrobiła ul.Wschodnia...może i coś tam ruszyło ale to przez 3 lata żaden sukces!!!.Jaka jest obecnie sytuacja finansowa Lubonia? Jakie mamy długi?.Na co idą moje podatki za grunty?.Naprawde licze ze wystartuje ktos kompetentny wreszcie.

Mylisz się jeżeli chodzi zarówno o dopłaty do wymiany pieców ruszają w przyszłym roku - dzwoniłem do UML i potwierdzili tą informacje oraz odnośnie inwestycji - jest ich najwięcej od lat (drogi,chodniki czy kanalizacje deszczowe)

Popieram kierownika w jego zarzutach wobec p.burmistrz. Wazeliniarzom dziękujemy...

Napisałem, że wypowiadają się tu osoby powiązane z urzędem i p.burmistrz, które próbują swoimi wpisami minimalizować oburzenie mieszkańców dot. dróg i mieszać w głowach ludziom. Czyje do dobra osobiste naruszyłem co?

A może sam mieszasz w głowach ludziom swoimi wypowiedziami sugerując że wszyscy którzy mają inne zdanie co ty są powiązani z urzędem. Inwestycje w Luboniu ruszyły się za kadencji obecnej Pani Burmistrz i widać to w różnych częściach naszego miasta a to że nie wybuduje dla nas wszystkich dróg w ciągu 3 lat było chyba oczywiste.

Szkoda czasu na dyskusję z poplecznikiem p.burmistrz. Jak miasto (?) wygląda, każdy widzi i rozliczymy waszą całą ekipę z Bojanowskiego przy wyborach samorządowych.

Twoja wypowiedź potwierdza tylko, iż nie masz racji, nie umiesz ustosunkować się do argumentów innych tylko piszesz puste slogany sugerując że wszyscy są powiązani z Panią Burmistrz. Inwestycje w mieście ruszyły i miasto wygląda coraz lepiej (powstają nowe skwery zieleni, są budowane drogi) i widzi to każdy kto choć trochę jest obiektywny.

Ściemniaczu z Bojanowskiego co co chwilę inaczej się podpisujesz, raz jesteś kobietą, raz mężczyzną (dobra rada od czasu do czasu zresetuj internet by mieć inne IP), bronisz i wychwalasz p.burmistrz pod niebiosa ludzie nie są ślepi ani głupi, a o obiektywizmie się lepiej nie wypowiadaj.

Prawda jak wyraźnie widać boli Huangho - zero argumentów tylko pomówienia. Tak jak mówisz ludzie nie są ślepi i widzą że prawie wszystkie negatywne komentarze są twojego autorstwa więc lepiej sam zmień IP.

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

@Izabell, mogłaś puścić mój komentarz, przecież prawdę napisałem, że to forumowy ściemniacz, którego celem jest tylko niwelowanie "wszystkich negatywnych komentarzy" nt. p.burmistrz.

Co do merytoryczności wypowiedzi, to widać, że okres przed wyborami samorządowymi będzie bardzo gorący skoro nasze władze chwytają się (chciałbym wierzyć, że to inicjatywa własna, a nie jakiś zorganizowana na polecenie) takich metod propagandowych na publicznym forum. Osobiście czekam na jakąś alternatywę do obecnej ekipy z Bojanowskiego i smutne jest to, że narazie jej nie widać.

Pretensje powinieneś skierować do PKP albo do dróg wojewódzkich ponieważ to właśnie te podmioty są odpowiedzialne za budowę wiaduktu nad torami - UML nie jest tam inwestorem i formalnie nie może nic zrobić jedynie prosić - co zresztą jak widać robi. A co do nowych inwestycji (Wschodnia, Al. Jana Pawła II, 1 Maja, czy remontowana obecnie Żabikowska) to bez wątpienia obecna Pani Burmistrz jest zdecydowanie lepsza od poprzedników.

Mieszkańcu, mieszkańcu,
za wazeliniarstwo można iść siedzieć. Opłacili Cię?

Twój komentarz tyko dowodzi że mam racje - zero konkretów tylko pomówienia.

nie strasz ,bo sie z...

Pretensje są uzasadnione. Inwestycja PKP nie dotyczy jedynie Lubonia. Inne gminy i miasta, przez które ta inwestycja przebiega - uzgadniały, negocjowały oraz pozyskiwały od PKP ogromne pieniądze na rozwiązania drogowe, kładki dla pieszych, tunele podziemne itp. Twoja postawa : "to nie nasza inwestycja", jest dokładnie taka sama jak władz.... Nie nasza inwestycja, nie nasza ulica (Armii Poznań) nie nasz kłopot , kłopot mają te "łajzy" którym przyszło tam mieszkać.
Jeśli chodzi o Wschodnią, pamiętaj że p. burmistrz stała się tam "zakładnikiem wyborczym". Zanim została wybrana , podpisała zobowiązanie, ze wybuduje te ulice. Pamiętaj, że każda inwestycja zawsze przeliczana jest na końcu przez ilość wyborców, popularność danej inwestycji i czy dobrze wypadnie fotka na jej tle.... Jak widać , nie pochodzisz z tego rejonu. Spłycasz temat w sposób właściwy dla wszystkich, mało zainteresowanych, wizytami po drugiej stronie torów.

Trzeba być obiektywnym. W mieście dużo się dzieje, są inwestycje. Wiadomo również, że utwardzanie ulic w mieście potrwa jeszcze wiele lat. Należy krytykować Panią Burmistrz tam, gdzie rzeczywiście zawiniła, ale też nie można przypisywać jej wszystkiego. Ktoś tutaj słusznie zauważył, że wiele rzeczy zależy od PKP, a na to wpływu już tak dużego miasto nie ma. Owszem może negocjować, może się wykłócać, ale... nie zawsze przynosi to upragnione efekty..., a dlaczego... myślę, że każdy potrafi sobie odpowiedzieć na to pytanie. Wypada podkreślić, że miasto rozwija się w innych dziedzinach np. kulturalnie (Festiwal Piosenki, Mały Festiwal Piosenki). Nawet poza miastem chwalone są te dwa konkursy i słychać głosy, że to w Luboniu "rodzą się" przyszłe gwiazdy. Widać, że zaczęła się już kampania wyborcza do wyborów samorządowych 2018 i teraz z większą siłą niż zwykle będą na takich formach jak nasze uderzali ci, którzy chcą w tych wyborach zaistnieć.

Obiektywnie to w Lasku w ostatnich latach została wybudowana tylko jedna ulica - ul. 1 Maja, która już wcześniej była ulicą asfaltową. Ulica ta została wyremontowana tylko i wyłącznie dlatego, że kładziono tam kanalizację i po rozkopaniu ulicy należy ją przywrócić do stanu poprzedniego. Głowy nie dam, ale z tego co pamiętam ta inwestycja została zaplanowana jeszcze przez poprzednika, zatem z inicjatywy obecnej pani burmistrz w Lasku nie przeprowadzono żadnej inwestycji. To fajnie, że miasto rozwija się kulturalnie, ale nie umniejszając tej dziedziny, to nie ma ona większego znaczenia dla warunków życia w Luboniu. Czy ktoś podejmie decyzję o zamieszkaniu w Luboniu z powodu odbywających się tu festiwali? Na działalność kulturalną powinny być przeznaczone odpowiednie środki, chwała władzom miasta za to, ale nie tylko takie mam oczekiwania wobec nich. Rozumiem, że nie od razu Rzym zbudowano, ale jak widzę, że w innych częściach miasta regularnie wymienia się nawierzchnię chodników, żeby było ładniej, a dzieci w Lasku brodzą w błocie, żeby dostać się do szkoły, to wiem, że obecna ekipa ma w nosie potrzeby mieszkańców tego rejonu.

obiektywnie to najlepiej to pokaże mapa inwestycji realizowanych i planowanych, w przyszłym roku całkiem sporo czeka nas ich Lasku:

http://lubon.pl/contents/content/15/1419

Szał. Kawałek Dojazdowej i kawalątek Rydla. Całe kilkaset metrów. Nawet jednej ulicy w całości nie zrobią tylko dzielą na odcinki. Na kilka lat rządów to po prostu ogromny sukces. No nie wiem jak mam wdzięczność wyrazić. Projektów nie liczę, bo to tylko projekty, z których przez wiele lat nic nie wyniknie.

Przestań się pan, panie zwolenniku p.burmistrz podpisywaćco chwilę inaczej, teraz Laskowianka. Co do mapy inwestycji, ładna kolorwanka jak slajdy w powerpoint'cie imić p.ministra Morawieckiego, bo patrząc na nią to sukces p.burmistrz za sukcesem.

Aż kłuje w oczy robienie ulicy Długiej przy, której p.burmistrz mieszka.

Wpis ukryty - naruszenie dóbr osobistych

Proszę pamiętać, że inwestycje w NCL zostały sfinansowane w połowie ze środków zewnętrznych.

Co z tego że ul. 1 Maja była zrobiona. Teraz i tak jest ciągle rozkopana bo robię przyłącza do nowych domów i za chwilę też będzie do niczeg9

Myślę, że najbardziej powinniśmy skupić się na problemie o którym jest artykuł. Zamknięcie przejazdu kolejowego Luboń-Lasek i wybudowanie wiaduktu spowodowało zamknięcie możliwości swobodnego poruszania się w tym rejonie. W tej chwili, żeby z Lasku dojść na ul. Kreta trzeba wejść na wiadukt, a jak wiadomo schody które z niego prowadzą są nieczynne. Pozostaje dojść, aż do przeniesionej pętli autobusowej. Po oddaniu schodów tak naprawdę nadal pokonywać będziemy duże odległości pieszo i myślę ,że to powinno stanowić temat do komentarzy pod tym artykułem.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekun osoby starszej
 • Sprzedam
  Dom z potencjałem w świetnej lokalizacji na sprzedaż
 • Wynajem - oferuję
  miejsca postojowe do wynajęcia w NCL
 • Inne
  Zaginął rudy kotek
 • Dam pracę
  DHL Robakowo k/Poznania: PRACOWNIK MAGAZYNOWY
 • Dam pracę
  Praca w przedszkolu w Luboniu