Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zamknięcie przejazdu kolejowego przy ulicy Romana Maya

Przekazujemy Państwu informację o trwających pracach, mających na celu poprawienie płynności ruchu na drodze wojewódzkiej 430 Poznań – Mosina i docelowe otwarcie przejazdu kolejowego przy ul. Romana Maya. Poniżej opisany został proces modernizacji wzdłuż linii kolejowej.

Proces uzgodnień:

 • 2006 rok – rozpoczęcie procesu uzgodnień modernizacji linii kolejowej E-59 Poznań – Wrocław.
 • 2011 rok – powstaje pierwsza wersja projektu budowlanego na odcinku od stacji kolejowej w Luboniu w kierunku Mosiny. Finalna wersja projektu powstała w 2012 roku.
 • 2013 rok – wydanie pozwolenia na budowę dla lubońskiego odcinka inwestycji.
 • 2014 rok - Miasto podjęło starania o zmianę projektu i pozostawienie otwartego przejazdu. Jednak na etapie budowy, a więc po rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu wykonawcy, nie ma możliwość zmiany w zakresie rzeczowym projektu, takich jak: dłuższa, krótsza ulica, dodatkowe skrzyżowanie, przejazd, most czy tunel. Nie można dokonywać zmian w projekcie, tym samym w kosztorysie, stanowiącym podstawę rozliczenia dofinansowania inwestycji ze środków unijnych.
 • 2016 rok - W wyniku rozmów z PKP PLK S.A. - inwestorem modernizacji linii kolejowej Miasto uzyskało zapewnienie, że PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji nie widzi przeszkód do przekwalifikowania przejazdu kolejowego przy ul. Romana Maya z kategorii E (przejście dla pieszych) do kategorii A (przejazd użytku publicznego) pod warunkiem przebudowania układu drogowego zapewniającego bezpieczne włączenie przejazdu kolejowego w drogę wojewódzką 430. PKP PLK S.A. zapewnił, że zwróci się o opinię prawną dotyczącą możliwości przekwalifikowania tego przejazdu jeszcze przed upływem 5  letniego okresu trwałości projektu unijnego. Zasadniczo, w trakcie 5 lat od zakończenia realizacji inwestycji, nie wolno dokonywać w niej żadnych zmian.
 • Miasto uzyskało zgodę Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu - zarządcy drogi 430 Luboń – Mosin na wykonanie przez Miasto projektu przebudowy zjazdu z drogi 430 przez przejazd przy ul. Romana Maya.
 • 2017 rok – Komisja Komunalna Rady Miasta Luboń zaopiniowała pozytywnie wniosek o zabezpieczenie środków finansowych na wykonanie w 2018 roku projektu przebudowy zjazdu z drogi 430 przez przejazd przy ul. Romana Maya.

MAPA DO POBRANIA TUTAJ

Przebudowa zjazdu z drogi 430 przez przejazd przy ul. Fabrycznej

 • 2014 rok – Miasto Luboń zabiega o przebudowę zjazdu z drogi wojewódzkiej 430 przez przejazd przy ul. Fabrycznej.
 • 2016 rok - Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, na wniosek Miasta,  zleca prace projektowe.
 • 2017 rok – WZDW sporządziło projekt wraz z kosztorysem. Trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę. Według informacji uzyskanych od WZDW przewidywany termin uzyskania pozwolenia na budowę to połowa 2018 roku. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę Miasto będzie wnioskowało o zabezpieczenie przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego środków finansowych na realizację inwestycji.

UML

Odpowiedzi

Proponuje zamknac przejazd przy ul.Fabrycznej nie bedzie korkow na Armii Poznan i jeszcze proponowalbym zlikwidowanie wiaduktu na Powstancow Wlkp. i wtefu bedzie wszystko w jak najlepszym porzadku.Moze jeszcze wybudowac porzadny mur wzdluz torow od Poznania do Mosiny, wtedy wszyscy bedziemy zadowoleni

Dodałbym jeszcze wilcze doły, drut kolczasty i dla pewności wierze straznicze z uzbrojonymi ludźmi i psy tropiące. Ironia scięga zenitu, bo nic innego nam nie pozostało.

Mapa miala byc do przebudowy dk430 na wyskosci ul. Romana maya, a z tego co widze to mapa pokazuje przebudowe tej drogi ale przy ulicy fabrycznej. Czy jest projekt pokazujacy przebudowe tej drogi na zmknietym przejezdzie przy r. Maya ?

Ktoś tu kłamie z mapką. Jasne, że zamknąć oba przejazdy byłoby rozsądniej. Dlaczego mieszkańcy mają być obciążeni większym ruchem przez zaniedbania Urzędu?

Tunel drogowy w Poznaniu, tunel w Mosinie, tylko u nas problem... Jak zawsze...

W Mosinie problemów mnóstwo z nowym tunelem, Plewiska czekają już lata (niby mają zacząć w przyszły roku robić projekt), Poznań Starołęka - kolejki na przejeździe kilometrowe, Poznań Strzeszyn jeszcze gorzej, PKP i wszystko jasne. Przecież to firma jeszcze państwowa. Ciekawe dlaczego posłowie się nie interesują tym problemem, za rok przed wyborami zarówno PO jak i PiS będzie znów obiecywać. Gdzie są teraz Ci wszyscy wybrańcy narodu

Zapomnieliście dodać z mknąc jeszcze wiadukt obok szkoły nr 3 i będzie zabawa a niedawno przy maja bajerki metalowe założyli zaprażymy panów z Absurdów Drogowych do na do Lubonia

Wiadukt na granicy Lubonia i Łęczycy powoduje większe korki w samym Luboniu. Przejścia szlabanowe powinny być oddane do użytku jako pierwsze. W tym "mieście" powoli nie ma czym oddychać, proponuje wybudować jeszcze jedno osiedle.

Dobry pomysł.Masz ich wiecej.

Wazne ze mamy nowy skwerek koło domu pani burmistrz . tzn przy ulicy długiej . skwerek ma rok i w tym roku zostanie zniszczony i przeniesiony . czy pani burmistrz nie wiedziała tego bo oboK mieszka ???

proponuje ustawic wiecej znako, na przejezdzie kolejowym na dj430 ktory znajduje sie przy ulicy 3go maja . od 30 lat nie jezdzi pociag a sa nowe znaki . firma pajo na swoim terenie usuneła torowisko tak samo zrobił PKP ale ma dk430 tory nadal sa . ale tylko w ulicy bo obk juz nie

Szanowna redakcjo proszę napisać, co za przeproszeniem idiota jest odpowiedzialny za zamknięcie szlabanu u zbiegu ulic Ogrodowej i Dworcowej?
Przejście nie dawało wiele, ale pomagało udrożnić ruch w tym zatłoczony mieście. Nie wspomnę już o utrudnieniu dla karetek czy straży.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Znaleziono klucze od samochodu
 • Inne
  Zgubiłam złoty kolczyk
 • Dam pracę
  Оператор продукції
 • Dam pracę
  Operator wózka widłowego