Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Interwencje Straży Miejskiej w październiku 2017

W październiku 2017 roku odnotowaliśmy łącznie 854 różnego rodzaju interwencji. Działania kontrolne podjęte przez nas w zakresie przestrzegania przepisów ruchu drogowego w rejonie "Nowego Centrum Lubonia” doprowadziły do podjęcia 170 interwencji związanych z nieprawidłowym postojem lub zatrzymaniem pojazdów mechanicznych. Ich efektem stało się, między innymi, nałożenie 32 mandatów karnych kredytowanych. Rozpoczynający się sezon grzewczy spowodował, iż odnotowaliśmy 15 zgłoszeń dotyczących potencjalnego spalania nieczystości stałych w piecach do tego nieprzeznaczonych.
Prowadziliśmy także kontrole miejsc publicznych gdzie najczęściej dochodzi do spożywania alkoholu. W 5 przypadkach za wykroczenia wobec ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi przeprowadziliśmy postępowanie mandatowe.
Czterech właścicieli psów, którzy nie zachowali nakazanych i zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt zostało na przestrzeni 31 dni października ukaranych grzywnami mandatowymi.
Z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przeprowadziliśmy 8 kontroli w miejscach zamieszkania osób korzystających z pomocy tej instytucji. Na potrzeby MOPS-u wykonaliśmy także 2 konwoje wartości pieniężnych.
Wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu przeprowadziliśmy 5 patroli szkolnych, których zasadniczym celem jest kontrola rejonów przyległych do lubońskich placówek oświatowych.
Współpracując z Policjantami braliśmy także udział w działaniach prewencyjnych związanych z akcją "Znicz".
Strażnicy miejscy czynnie uczestniczyli w działaniach interwencyjnych związanych z orkanami "Ksawery" oraz "Grzegorz".
Ponadto zabezpieczaliśmy ład i porządek podczas Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza.
Dbaliśmy również o bezpieczeństwo uczestników "korowodu świętych", który przeszedł w dniu 31 października z kościoła pw. św. Barbary na cmentarz parafialny przy ulicy Cmentarnej.

SMML

fot.: 

Odpowiedzi

Oj działo się w październiku w Luboniu!
Jeszcze spacer pod szkołą dla dobra dzieci
I pensyjka tłusta na konto leci..

tyle mają roboty. .. Jak im się zgłasza telefonicznie, że kilka domów dalej jakiś prywaciarz " Janusz Cwaniak" robi smród na całą okolicę bo ogrzewa swój warsztat paląc cały dzień szmaty i gumę to zjawiają się pod wieczór jak warsztat zamknięty na cztery spusty.

W Luboniu oprócz smogu śmierdzi też kanalizą. Szczególnie gdy pada deszcz.Wypompompwanie na ogródek
lub do ulicznej deszczówki to skandal.Niech się podłączą do kanalizacji jeśli jest taka możliwość lub zmawiają beczkowóz.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Opiekunka
 • Dam pracę
  Hurtowania Spożywcza - Komorniki - 6300 brutto
 • Dam pracę
  Specjalista ds. techniczno-handlowych, branża elektryczna
 • Dam pracę
  pracownik ochrony Luboń
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znalezion suczke West highland White terier