Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zakorkowana ulica Armii Poznań - list do redakcji [odpowiedź z UML]

18 października br. do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zwrócił uwagę na gigantyczne korki jakie tworzą się na ulicy Armii Poznań.

Szanowni Państwo, pisze z prośbą o zainteresowanie się kwestią zamkniętego przejazdu przy ul. R.Maya. Spowodowało to tworzenie się gigantycznych korków na ul. Armii Poznań. Może za Państwa pomocą można opisać tę sytuację i wywrzeć jakiś nacisk na władze miasta? Oprócz korków powstał problem izolacji mieszkańców z okolicy Kocich Dołów - napisał mieszkaniec.

Sprawę skierowaliśmy do Urzędu Miasta Luboń, gdzie otrzymaliśmy zapewnienie, że miasto już się tym problemem zajmuje a w najbliższym czasie otrzymamy informację jakie kroki władze miasta zamierzaja podjąć w związku z zaistniałą sytuacją.

Odpowiedź z Urzędu Miasta Luboń http://e-lubon.pl/news/2017-11-14/zamkniecie-przejazdu-kolejowego-przy-ulicy-romana-maya-13447

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Mieszkancy Lasku dajcie już spokój pani Burmistrz, tylko Lasek, Lasek jakby nie było innych problemów.

zamnkanc ten przy Mateo nie bedxzie wytedy korkow najlepsze wyjscie, a najlepsze by bylo gdyby zlikwidowac te pierdolone tory kolejowe.Odizolowac wogole dolny Lubon od reszty wsi nalepiej postawic mur bo tak jest zapomniany przez urzad i szanowna pania burmistrz ktora inwestuje tylko w NCL chociaz nie powinna bo tam powinni inwestowac ci co wybudowali i buduja te ,,sliczne bloki" no ale coz jaki pan taki kram

A jaki mózg taki post co? Człowiek przez przypadek przeczyta takie bzdury i tylko się ciśnienie podnosi. Twoje życie musi być strasznie smutne i pełne frustracji...

Te korki to chyba również efekt zamkniętego przejazdu pod wiaduktem na ul. Krętej- nie ma alternatywnego wjazdu do Lubonia z tej strony. Co gorsza, próbowałam wczoraj przejść z dawnej pętli autobusowej w Lasku na druga stronę torów, w miejscu gdzie był przejazd, no i też się nie da. Robotnicy poradzili mi iść wiaduktem, na którym jest zakaz ruchu pieszych, oprócz tego nie ma schodów z wiaduktu, dlatego "przymknęli oko" i puścili mnie torami. No lekka gemela dla wszystkich... Czy jest jakaś oficjalna info, co dalej i do kiedy?

korki są bardzo duże, nawet z otwartym przejazdem jest tu ciężko i tłoczno, kiedy samorządy stworzą przeprawe przez Wartę w Luboniu?

Korki nie tworzą się przez zamknięty przejazd przy "fosforach " tylko przez nowy wiadukt w Łęczycy :-) Kiedy był tam przejazd kolejowy to tam był korek,teraz auta stoją przy "ziemniakach", niebedzie tego przejazdu będą stać przy SP 3

korki się robią, bo okresowe zamykanie torów powoduje blokowanie drogi przez auta, które nie mają gdzie zjechać i czekając na otwarcie torów. Efektem tego jest zbieranie się pojazdów i zamiast płynnie przejechać małymi partiami podjeżdżają w dużych ilościach. Więc są dwa rozwiązania: zamknąć przejazdy zupełnie i zrobić rondo na powstańców lub wyłączyć światła albo poszerzyć jezdnię w miejscach przejazdów i wyznaczyć pasy dla aut oczekujących (zamiast trawników i innych krzaków), więc czas włączyć myślenie, a nie zrobić coś do połowy i później się zastanawiać po wydaniu x milionów, że właściwie nic to nie dało. Nie trzeba być inżynierem, tylko ruszyć du.. za tych biurek i zrobić burzę mózgów. A od lat Pan odpowiedzialny za drogi swoją logiką postępowania doprowadził, że jak ktoś wjeżdża do Lubonia i przegapi tablicę, to poczuje to zaliczając kolejno dziury i równiutkie studzienki..

Urząd miasta Luboń wie co się dalej będzie działo z Armii Poznań. Firma Skanska w ślimaczym tępie dokończy przejazd nad torami i wtedy. Ale o przedstawienie w szczegółach proszę panią burmistrz.

Po pierwsze to nie Miasto jest inwestorem który buduje wiadukt tylko PKP - nie mogło zatem podpisać umowy o roboty budowlane ze Skanską a co za tym idzie nie może odpowiadać za opóźnienia przy jego realizacji, po drugie Armii Poznań jest drogą wojewódzką a nie miejską tak więc o wszystkich przebudowach, remontach itp nie decyduje UML tylko Zarząd Dróg Wojewódzkich tak samo jak UML nie będzie decydować o budowie trzeciego pasa autostrady to że dana droga jest na terenie naszego miasta to nie znaczy że Pani Burmistrz o niej decyduje.

Brawo za merytoryczny komentarz!
Jak widać trzeba umieć myśleć żeby się z sensem wypowiedzieć, ale jak zwykle populiści i frustraci dalej będą jechać po UML i Pani Burmistrz!

Czy Urząd ustosunkował się już pisemnie do tej kwestii ? Miną już miesiąc od zadania tego pytania....

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Magazynier - Plewiska
 • Dam pracę
  Magazynier
 • Dam pracę
  Praca dla Murarzy
 • Sprzedam
  Kuchnia do zabudowy 1200 złoty
 • Dam pracę
  Zatrudnię kasjerów
 • Dam pracę
  PROSTE CZYNNOŚCI PRODUKCYJNE (Poznań, Jeżyce)
 • Dam pracę
  MECHANIK 200.204
 • Dam pracę
  Nauczyciel języka angielskiego do przedszkola w Luboniu