Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Chodniki w NCL - list do redakcji [odpowiedź z UML]

13 września br. opublikowaliśmy film przesłany przez jednego z mieszkańców Nowego Centrum Lubonia, który ukazuje dwa chodniki na jego ulicy. Zdziwiony Czytelnik zadał pytanie dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Pytanie to wraz z nagraniem przesyłaliśmy do Urzędu Miasta Luboń.

Poniżej publikujemy odpowiedź z UML. 

Biuro Majątku Komunalnego w Luboniu w odpowiedzi na pismo z dnia 13.09.2017 r. informuje, iż zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym na odcinku al. Jana Pawła II (od ul. Wschodniej do ul. Konarzewskiego) do obsługi ruchu pieszego przewidziany jest chodnik który został wykonany w toku prowadzenia inwestycji.
Chodnik, który dotychczas istniał jest pozostawiony ze względów bezpieczeństwa aby zapewnić bezpieczne przejście dla pieszych na odcinku, na którym prowadzone są prace budowlane (przed zakończeniem inwestycji chodnik zostanie rozebrany a w jego miejscu zostanie wykonany pas zieleni).

UML

izi

fot.: 

Czytelnik

Odpowiedzi

Odpowiedź jest oczywista, deweloper wybudował na swój koszt chodnik i tego nie zgłosił. Projektant rysował zgodnie z mapami bez chodnika dewelopera i taki oto jest klops. Rozwiązanie. Rozebrać chodnik dewelopera i powiększyć ogródek. Zero sensacji-więcej pragmatyki. Brawo mieszkańcy z parteru:)

Z tego co się orientuje 1 jest na terenie wspólnoty a 2 na miasta.
Miasto nie ma prawa rozebrać czegoś co nie jest na ich terenie

A czy ktoś napisał, że ma go rozebrać miasto? Nie:) Brawo dla mieszkańców z parteru, którzy w przypadku decyzji wspólnoty o rozebraniu chodnika mają większy ogródek. A miasto... najpewniej rozbierze chodnik i urządzi zieleń lub wynajmie teren wspólnocie:) Juź się cieszę na większy ogródek!!!!!!!!!!

ODP

to chyba jasne, pierwszy chodnik jest własnością wspólnoty która sama tam chodzik postawiła a drugo jest częścią planu budowy ulicy. I niesyty nie można było wykorzystać tego pierwszego bo niesyty nigdy nie wiadomo co wspólnota zdecyduje aby z nim zrobić

Wcześnie się zorientowali :)
Można na miejsca parkingowe przerobić a jeżeli to faktycznie wspólnotowe to SM może naskoczyć.

Po co 2 żeby na Beczka nie było!! A kto bogatym zabroni hehehehe

niepotrzebnie się lokator gorączkuje, już dawno według projektu wąski pas trawnika, który jest przy budynkach AL. Jana Pawła II zniknie a na na całej długości budynków patrząc od budynku w kierunku ulicy będzie: najpierw zieleń (około 5-6m), następnie chodnik o szerokości 2 m i kolejno miejsca postojowe.

Najpierw sprawdź jeden z drugim własność terenu a później siadaj do klawiatury. al. JP II w całości od ściany do sciany jest własnością Miasta Luboń. Zieleń, która powstała pod oknami to samowolka mieszkańców. Nie ,mają na to żadnej zgody.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  praca dla nauczyciela
 • Dam pracę
  Zlecę elewację 3 budynków w Biskupcu, 1 w Kobułtach
 • Dam pracę
  zatrudnimy tłumaczy 68.72
 • Dam pracę
  Pracownicy sprzątający 22:00-6:00 - Poznań (Rataje)
 • Dam pracę
  Pani do sprzątania pilnie poszukiwana
 • Sprzedam
  Sprzedam mieszkanie 3 pokoje Luboń
 • Inne
  Zaginął Kot
 • Inne
  Zaginął mały czarny pies