Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nowa stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego w Luboniu

Użytkownicy Poznańskiego Roweru Miejskiego mogą korzystać z nowej samoobsługowej stacji wypożyczeń – powstała ona w Luboniu. To już 89. stacja PRM! Stacja PRM stanęła przy Centrum Outlet Factory Poznań. Do dyspozycji użytkowników jest samoobsługowy terminal i 15 stojaków do przypinania rowerów. Dzięki współpracy Nextbike Polska z Factory (nowa stacja jest tzw. stacją sponsorską) do systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego dodano 10 nowych rowerów.
- Poznański Rower Miejski ułatwi dojazd do centrum zarówno pracownikom, jak i klientom. Stacja przy ulicy Dębieckiej 1 w Luboniu będzie też z pewnością chętnie wykorzystywana przez okolicznych mieszkańców – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.
Stacja PRM „Factory Poznań” stanęła przy głównym wejściu do centrum handlowego. Jest najbardziej na południe wysuniętą stacją Poznańskiego Roweru Miejskiego, jedyną położona za autostradą A2. Do najbliższej stacji - „Os. Dębina”, można dojechać rowerem w ok. 10 minut. 
Uwaga. Aktualnie, na tej stacji nie obowiązuje zniżka z kartą PEKA. Jak informuje Nextbike Polska modernizacja terminala w tym zakresie nastąpi do dnia 30 września.
Jednocześnie informujemy, że ponownie uruchomiona została stacja PRM „Kościuszki”.
Poznański Rower Miejski to jeden z najdynamiczniej rozwijających się systemów rowerowych w Polsce. Od początku ubiegłego roku powiększył się dwukrotnie – z 443 do 973 rowerów. Tylko w tym roku do końca wakacji rowery wypożyczono 820 tysiące razy. W systemie zarejestrowanych jest już ponad 90 tysięcy osób.

ZTM

fot.: 

Odpowiedzi

A Luboń do dnia dzisiejszego nie jest połączony DDR z Poznaniem!

Ciąg pieszo - jezdny wzdłuż ul. Armii Poznań biegnie dalej wzdłuż ul. 26 Czerwca i Dolnej Wildy. Ale fakt - to nie DDR tylko DDPiR. A osobną sprawą jest nędzny stan tej drogi :)

na 3 Maja jest tylko przejście dla pieszych. Nie ma przejazdu dla rowerów - to miejsce jest źle oznakowane. A koło szkoły i przystanku nie da się bezpiecznie śmigać na rowerze. Wokół barierek między pieszymi .... :(

Ok. Ale Luboń nie zaczyna się za ul. Dąbrowskiego ale mniej więcej od autostrady. Dlatego nieuzasadnione jest - moim zdaniem twierdzenie, że Luboń nie jest połączony DDR-ką z Poznaniem. ;)
Pozdrawiam - okazjonalny użytkownik tej DDPiR-ki.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Pani do sprzątania na basenie poszukiwana :)
 • Dam pracę
  Rzeźnik - wykrawacz PRACA w NIEMCZECH - od zaraz
 • Dam pracę
  14,74 zł brutto/h! Pracownik produkcji! zapewniony dojazd!
 • Dam pracę
  Pracownik ogólnobudowlany
 • Dam pracę
  Murarze do Belgii
 • Dam pracę
  Cieśla zbrojarz
 • Dam pracę
  Elektryk
 • Dam pracę
  Spawacz