Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Fatalna widoczność - list do redakcji

Do naszej redakcji napisał pan Dawid, który zwraca uwagę na fatalną widoczność jak ma miejsce na skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Jachtowa oraz 3 Maja i Nad Wartą.

Zwracam się do Państwa z prośbą o nagłośnienie sprawy dotyczącej widoczności u zbiegu ulic 3 Maja, Jachtowej i Nad Wartą. Problem jest istotny, z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców. W obrębie Strumienia Junikowskiego narosła wysoka, gęsta roślinność, która znacznie utrudnia widoczność dla pojazdów wyjeżdżających z ulicy Jachtowej oraz Nad Wartą. Nie trudno w tym miejscu o stłuczkę, gdyż wyjeżdżając samochodem ze wspomnianych wyżej ulic widoczność jest w tym miejscu marginalna. Dodatkowo na barierce ochronnej zawieszono szereg banerów reklamowych, które również utrudniają widoczność. Proszę o przekazanie sprawy do Urzędu Miasta Luboń. Wysoka roślinność w obrębie Strumienia oraz banery reklamowe na barierce ochronnej powinny zostać jak najszybciej usunięte, z uwagi na zagrożenie jakie stwarzają w tym miejscu. Załączam fotografię wspomnianego miejsca - napisał Czytelnik.

Sprawę kierujemy do Urzędu Miasta Luboń.

Izabella Chodorowska

Odpowiedzi

Zobaczcie sobie wyjazd ze Strumykowej na 3 maja. To jest dopiero tragedia!!! Od strony ulicy Armii Poznań nie widać nic! Stoją jakieś samochody blisko skrzyżowania i trzeba wyjechać na połowę ulicy, żeby zobaczyć czy nic nie jedzie. Kiedyś dojdzie tam do tragedii!!!!

nie tylko tam kazdy wyjazd z posesji na odcinku Ziemniaczana- Strumykowa to katastrofa, miasto sie wezmie jak dojdzie po smiertelnego wypadku a to kwestia czasu

Pie*dolenie o szopenie! Widoczność jest bardzo dobra! Wyjazd z Jachtowej nie jest drogą publiczną, jest wyjazdem więc przy włączaniu się do ruchu trzeba ustąpić pierwszeństwa wszystkich użytkownikom! Stąd też należy się zatrzymać a wtedy wszystko widać i nie gadajcie głupot! Dodatkowo kąt ulicy 3 Maja jest na tyle korzystny że widzimy wszystko praktycznie na wprost lub w lewo gdzie też jest okej (nie ma banerów reklamowych??!!??).
Ludzie to ignoranci i w ogóle nie znają przepisów. Ciekawe kto z was wielce zatroskanych o bezpieczeństwo wie co znaczy ten niebieski znak na wjeździe na osiedla przy Jachtowej??? To podpowiem - obowiązują tam skrzyżowania równorzędne - ciekawe kto puszcza tych z prawej ?????
Hipokryci nauczcie się jeździć a nie mądrujecie się że niebezpiecznie bo baner reklamowy...

Masz 100% racji, to trawa to reklama to dom sąsiada zasłania słońce i widoczność.

Nie do końca prawda ważne co jest przy wyjeździe z Jachtowej a nie na wjeździe tak dla informacii.
Na wyjeździe z Jachtowej ido 3 Maja jest taki żółty trójkąt do góry nogami ;) Mieszkam na 3 Maja i nieraz z Jachtowej wymuszają pierwszeństwo bo się wpychają, ale to osobna kwestia. Co do prędkości zgadzam się jest tam wielu mistrzów prostej i to kwesta czasu ,aż dojdzie do tragedii

Zastanawiam się dlaczego w pobliżu tego miejsca nie powstało jeszcze przejście dla pieszych. Na osiedlu mieszka wiele rodzin z małymi dziećmi i przez ulicę przechodzi w tym miejscu bardzo wiele matek z wózkami i dzieci. Po drugiej stronie ulicy znajduje się przecież plac zabaw. Może i tym tematem trzeba by zainteresować władze miasta.

Jeżdżę z ulicy Jachtowej co dziennie jesli samochody jadace 3maja od ul. Armi Poznan nie przestrzegaja przepisow czyli ograniczenia predkosci to latwo o stuczke A co do widocznosci to nie jest najgorzej tylko poprostu trzeba wolniej jezdzic. Ja bym próbował zglosic ta sprawe na policje o czeste kontrole z radarem bo kierowcy omijaja korek na Armi Poznan nie przestrzegajac przepisow. Tak samo się dzieje na Jachtowej większość kierowców nie przestrzega przepisow.

Zakaz parkowania po jednej stronie powinien być na ul 3 Maja tak jak przedmówcy piszą z bocznych uliczek wgl nie idzie wyjechać cała widoczność zasłaniają stojące samochody.

Wszyatko wygląda w Luboniu jak widać.Tylko wspólną,sumienną pracą możemy do czegoś dojść.Ale jak to ma nastąpić ,skoro niektóre urzędniczki w godzinach prace przesiadują na ławce przy placu E.Bojanowskiego?.Czas chyba na zmiane w naszym miescie

Ja w godzinach pracy mam przerwę i mogę iść gdzie chce.

Na 8 godzin pracy ile przysluguje tobie przerwy?

30 minut

a to dobre...

Hah

Ciesze sie ze dobre bo prawdziwe .Na 8h przysluguje 15 min przerwy.Przesiadywanie na ławce trwa dłužej.

Jesteś wstanie to zaświadczyć z imienia i nazwiska przed p. Burmistrz?

Z Mokrej też jest fatalny wyjazd, reklamy, słup energetyczny, rośliny , zakręt i szaleńcy jadący 100-tką po Poznańskiej ... prosiliśmy o progi zwalniające ale problem nikogo nie obchodzi.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  ELEKTROMECHANIK SAMOCHODOWY - OPEL
 • Dam pracę
  Stora Enso Operator Maszyn Mosina
 • Kupię
  podręczniki LO II klasa
 • Sprzedam
  podręczniki LO
 • Kupię
  podręczniki
 • Dam pracę
  Sprzedawca w JYSK, Poznań Komorniki (cały etat)
 • Sprzedam
  Dekoracje ze sznurka
 • Dam pracę
  Murarze Belgia