Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Samochody na Wzgórzu Papieskim - list do redakcji [odpowiedź z SMML]

15 lipca br. do naszej redakcji dotarł list od pani Magdy, która zwróciła uwagę na parkujące samochody przy Wzgórzu Papieskim.

Co raz więcej ludzi, korzystając z uroku Wzgórza JPII, przyjeżdża tam samochodami... Niestety (albo też stety) miejsca do parkowania nie ma zbyt wiele wobec tego na bezczelnego samochody parkowane sa na trawnikach przy wybiegu dla psów, dosłownie pod ogrodzeniem!!!! Widywana jest tam często Straż Miejska czy też Policja samochodami ale nie w weekendy czy właśnie w późniejszych godzinach po południowych kiedy przyjeżdża tam więcej ludzi. Wydaje mi się, że takie parkowanie i niszczenie trawników powinno być karane mandatem. Czy mam rację? Oczywiście spodziewam się słów krytyki ze strony tych którym nie chce się tam przyjść pieszo...Bez tego obyć się nie może.. .Przyzwyczaiłam się już do tego, że ludzie niszczą wszystko co się da... o śmieciach pozostawionych najczęściej w okolicach krzyża (butelki po alkoholu!!!) nie wspomnę... - pisze pani Magda (pis.oryg.)

List przekazaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Ponizej publikujemy odpowiedź jaka dotarła do naszej redakcji ze Straży Miejskiej.

W związku z pismem z dnia 2017-07-15, dotyczącym parkowania na Wzgórzu Papieskim informuję, że rejon ten jest objęty cyklicznymi patrolami w czasie godzin pracy Straży Miejskiej Miasta Luboń. Odnośnie ograniczonej ilości miejsc parkingowych na wymienionym terenie informuję, że Straż Miejska Miasta Luboń zwróciła się z prośbą do Urzędu Miasta Luboń o rozważenie zwiększenia ilości miejsc parkingowych, w tym wytyczenie kopert dla osób niepełnosprawnych. Zatem zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie przypadków naruszania przepisów ruchu drogowego lub niszczenia zieleni do nas lub do Komisariatu Policji w Luboniu.

SMML

izi

Odpowiedzi

Sam tam przyjeżdżam samochodem z innej części miasta na plac zabaw i uważam że miasto powinno wydzielić miejsca do parkowania tak od strony biedronki jak i wybiegu dla psów.

Więc w sumie można parkować koło biedronki lub na parkingu przed pajo i dojść piechotą
Nie krytykuje kierowców ale czasami lenistwo jest znacznie większe od rozumu a może te kilka miejsc do parkowania bardziej przydałoby się tym którzy przyjeżdżają na wzgórze z osobami niepełnosprawnymi

Parking obok Biedronki jest dla klientów biedronki tak jak i obok Pajo.

Jak ktos jest nygusem to zawdze znajdzie wymowke

O co te krzyki ja ani razu tam nie byłem i nigdy tam nie będę bo nie chce świecić w nocy dla mniej zorientowanych proszę się dowiedzieć co leży pod ok metrową warstwą ziemi na tym wzgórzu wszyscy tam przebywający oddychają wszystkim tym co paruje pod tą ziemią.

...wysypisko śmieci,ale gdzie sa inne tereny rekracyjne?Lubon ma z tym problem

Kawałek dalej są piękne szachy i warto też pospacerować nad wartą.

Jak nie byles to po co sie odzywasz? Ha jestem co dzien i dla mnie to jest wazne. Chce miec tam zielen a nie stratowana samichodami trawe

Czy to taki problem zostawic samichod na parkingu orzy Pajo i podejsc ten kawalek pieszo? Dla leniwych na pewno tak.. lydzie skrupulow nie maja zadnych. Jest mi czesti wstyd ze jesten czlowiekim

W czasie godxin oracy SM... no to fakt strach sie bac..w dnj piwszednie pezed poludniem nuc sie tam nie dzieje szanowna SM.. a Polucja nie moze sie wlaczyc? W weekendy po poludniu? Za tskie zachowanie nalezy sie msndat chyba...

Naucz się pisać, a potem krytykuj

Umiem pisac ale z tel czesto pijawiaja sie literowki. To chyba nie dramat

Nalezy pezeprowadxac rutynowe kontrole w weekendy kiedy to wiecel ludzi pojawia sie na Wzgorzu. W dni powszednie przed poludniem jest tam spokoj.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Sprzedam
  Kia Carnival CRDi, ogromne auto, 2003, hak, relingi, sprawne!
 • Kupię
  Dominika
 • Dam pracę
  Korepetycje
 • Szukam pracy
  Sprzątanie
 • Szukam pracy
  Opieka
 • Dam pracę
  MAGAZYNIER Z UPRAWNIENIAMI NA WÖZKI WIDLOWE
 • Dam pracę
  Praca na stacji paliw w Luboniu.
 • Dam pracę
  zatrudnię Pracownika