Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Fatalna widoczność - list do redakcji [odpowiedź z UML]

Kilkanaście dni temu do naszej redakcji napisał pan Dawid, który zwracał uwagę na fatalną widoczność jak ma miejsce na skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Jachtowa oraz 3 Maja i Nad Wartą.

Zwracam się do Państwa z prośbą o nagłośnienie sprawy dotyczącej widoczności u zbiegu ulic 3 Maja, Jachtowej i Nad Wartą. Problem jest istotny, z uwagi na bezpieczeństwo mieszkańców. W obrębie Strumienia Junikowskiego narosła wysoka, gęsta roślinność, która znacznie utrudnia widoczność dla pojazdów wyjeżdżających z ulicy Jachtowej oraz Nad Wartą. Nie trudno w tym miejscu o stłuczkę, gdyż wyjeżdżając samochodem ze wspomnianych wyżej ulic widoczność jest w tym miejscu marginalna. Dodatkowo na barierce ochronnej zawieszono szereg banerów reklamowych, które również utrudniają widoczność. Proszę o przekazanie sprawy do Urzędu Miasta Luboń. Wysoka roślinność w obrębie Strumienia oraz banery reklamowe na barierce ochronnej powinny zostać jak najszybciej usunięte, z uwagi na zagrożenie jakie stwarzają w tym miejscu. Załączam fotografię wspomnianego miejsca - napisał Czytelnik.

Sprawę skierowaliśmy do Urzędu Miasta Luboń. Poniżej zamieszczamy odpowiedź z Urzedu Miasta Luboń oraz zdjęcia w załączniku. 

W dniu 12.07.2017r. przeprowadzono wizję lokalną w celu analizy widoczności na skrzyżowaniu ulic 3 Maja - Jachtowa - Nad Wartą. W odpowiedzi na zapytanie dotyczące wysokiej roślinności w korycie Strumienia Junikowskiego, wskazuje się, iż ciekiem jak i skarpami zajmuje się Inspektorat w Przeźmierowie. O podjęcie kroków zmierzających do usunięcia zarośli wzdłuż Strumienia Junikowskiego, UML alarmował jakiś czas temu, w odpowiedzi Inspektorat wskazuje na wytyczne z RDOS, które zakazują jakichkolwiek prac do 15 sierpnia ze względu na okresy lęgowe. Prace w Strumieniu jak i jego obrębie Inspektorat w Przeźmierowie przewiduje na początku września. Ulice o których mowa, sąsiadują ponadto z terenami prywatnymi, sprawa ta, została skierowana do Straży Miejskiej.
Natomiast analiza widoczności podczas wyjazdu z ulic Jachtowej i Nad Wartą wykazała, że zarówno reklamy znajdujące się na barierkach przy korycie Strumienia Junikowskiego jak i sama roślinność nie ograniczają widoczności, ponieważ aby dokonać prawidłowego wjazdu w ul. 3 Maja należy ustawić pojazd jak najbliżej granicy jezdni zgodnie z poniższymi zdjęciami. Jeśli użytkownicy pojazdów wyjeżdzający z ul. Jachtowej I Nad Wartą zastosują tę praktykę oraz zachowają szczególną ostrożność, wjechanie w Ul. 3 Maja nie powinno stanowić żadnego problemu.
Niemniej jednak sprawa nielegalnie zawieszonych reklam w tym rejonie została przekazana do Straży Miejskiej.

UML

Izabella Chodorowska

ZałącznikWielkość
PDF icon odpowiedz_w_sprawie_skrzyzowania_3_maja.pdf992.06 KB

Odpowiedzi

Zobaczcie sobie wyjazd ze Strumykowej na 3 maja. To jest dopiero tragedia!!! Od strony ulicy Armii Poznań nie widać nic! Stoją jakieś samochody blisko skrzyżowania i trzeba wyjechać na połowę ulicy, żeby zobaczyć czy nic nie jedzie. Kiedyś dojdzie tam do tragedii!!!!

nie tylko tam kazdy wyjazd z posesji na odcinku Ziemniaczana- Strumykowa to katastrofa, miasto sie wezmie jak dojdzie po smiertelnego wypadku a to kwestia czasu

Pie*dolenie o szopenie! Widoczność jest bardzo dobra! Wyjazd z Jachtowej nie jest drogą publiczną, jest wyjazdem więc przy włączaniu się do ruchu trzeba ustąpić pierwszeństwa wszystkich użytkownikom! Stąd też należy się zatrzymać a wtedy wszystko widać i nie gadajcie głupot! Dodatkowo kąt ulicy 3 Maja jest na tyle korzystny że widzimy wszystko praktycznie na wprost lub w lewo gdzie też jest okej (nie ma banerów reklamowych??!!??).
Ludzie to ignoranci i w ogóle nie znają przepisów. Ciekawe kto z was wielce zatroskanych o bezpieczeństwo wie co znaczy ten niebieski znak na wjeździe na osiedla przy Jachtowej??? To podpowiem - obowiązują tam skrzyżowania równorzędne - ciekawe kto puszcza tych z prawej ?????
Hipokryci nauczcie się jeździć a nie mądrujecie się że niebezpiecznie bo baner reklamowy...

Masz 100% racji, to trawa to reklama to dom sąsiada zasłania słońce i widoczność.

Nie do końca prawda ważne co jest przy wyjeździe z Jachtowej a nie na wjeździe tak dla informacii.
Na wyjeździe z Jachtowej ido 3 Maja jest taki żółty trójkąt do góry nogami ;) Mieszkam na 3 Maja i nieraz z Jachtowej wymuszają pierwszeństwo bo się wpychają, ale to osobna kwestia. Co do prędkości zgadzam się jest tam wielu mistrzów prostej i to kwesta czasu ,aż dojdzie do tragedii

Zastanawiam się dlaczego w pobliżu tego miejsca nie powstało jeszcze przejście dla pieszych. Na osiedlu mieszka wiele rodzin z małymi dziećmi i przez ulicę przechodzi w tym miejscu bardzo wiele matek z wózkami i dzieci. Po drugiej stronie ulicy znajduje się przecież plac zabaw. Może i tym tematem trzeba by zainteresować władze miasta.

Jeżdżę z ulicy Jachtowej co dziennie jesli samochody jadace 3maja od ul. Armi Poznan nie przestrzegaja przepisow czyli ograniczenia predkosci to latwo o stuczke A co do widocznosci to nie jest najgorzej tylko poprostu trzeba wolniej jezdzic. Ja bym próbował zglosic ta sprawe na policje o czeste kontrole z radarem bo kierowcy omijaja korek na Armi Poznan nie przestrzegajac przepisow. Tak samo się dzieje na Jachtowej większość kierowców nie przestrzega przepisow.

Zakaz parkowania po jednej stronie powinien być na ul 3 Maja tak jak przedmówcy piszą z bocznych uliczek wgl nie idzie wyjechać cała widoczność zasłaniają stojące samochody.

Wszyatko wygląda w Luboniu jak widać.Tylko wspólną,sumienną pracą możemy do czegoś dojść.Ale jak to ma nastąpić ,skoro niektóre urzędniczki w godzinach prace przesiadują na ławce przy placu E.Bojanowskiego?.Czas chyba na zmiane w naszym miescie

Ja w godzinach pracy mam przerwę i mogę iść gdzie chce.

Na 8 godzin pracy ile przysluguje tobie przerwy?

30 minut

a to dobre...

Hah

Ciesze sie ze dobre bo prawdziwe .Na 8h przysluguje 15 min przerwy.Przesiadywanie na ławce trwa dłužej.

Jesteś wstanie to zaświadczyć z imienia i nazwiska przed p. Burmistrz?

Z Mokrej też jest fatalny wyjazd, reklamy, słup energetyczny, rośliny , zakręt i szaleńcy jadący 100-tką po Poznańskiej ... prosiliśmy o progi zwalniające ale problem nikogo nie obchodzi.

Są jakieś statystyki mówiące o tym, które ulice sa najbardziej problematyczne?

Chyba nie ma :), ale też dużo listów przychodzi z okolic Lasku.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Nastawiacz - kontroler zautomatyzowanej linii montażowej
 • Dam pracę
  Praca
 • Inne
  Bezpłatna usługa koloryzacji.
 • Dam pracę
  Przedstawiciel handlowy - Wielkopolskie
 • Inne
  Czasowa opieka nad pieskiem
 • Dam pracę
  Pracownik ochrony - Komorniki
 • Inne
  Znaleziono iPhone