Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Interwencje Straży Miejskiej w kwietniu 2017

Strażnicy miejscy w Luboniu na przestrzeni 30 dni kwietnia 2017 roku wykonali 683 różnego rodzaju interwencji. Systematycznie dokonujemy kontroli miejsc gdzie najczęściej dochodzi do spożywania alkoholu. Za wykroczenie z art. 43 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nałożyliśmy 6 mandatów karnych. Od 5-go maja aż do ostatniego weekendu września w piątki oraz soboty wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu w godzinach między 17.00 a 1.00 będziemy wystawiać na terenie naszego miasta dodatkowy patrol, którego podstawowym zadaniem będzie właśnie kontrola przestrzegania zapisów wyżej wspomnianej ustawy. 15 interwencji związanych było z niezachowaniem przez właścicieli czworonogów zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Z art. 77 Kodeksu Wykroczeń nałożyliśmy 4 grzywny mandatowe. Wszystkich interwencji związanych ze zwierzętami odnotowaliśmy 29. W 28 przypadkach nasze działania dotyczyły zabrudzenia drogi publicznej. Głównie miały one miejsce w tzw. nowym centrum Lubonia, gdzie prowadzone są budowy nowych budynków, a także trwa modernizacja ulicy Jana Pawła II. Jedenastokrotnie nasze interwencje dotyczyły potencjalnego spalania nieczystości stałych w piecach do tego nieprzeznaczonych. Nieprawidłowe zatrzymanie lub postój pojazdów mechanicznych było powodem 53 interwencji. Dokonaliśmy także 24 kontroli prawidłowości złożenia deklaracji na wywóz nieczystości stałych. Ponadto ośmiokrotnie zabezpieczaliśmy miejsca awarii i innych zdarzeń losowych. Z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Luboniu wykonaliśmy 6 wspólnych patroli prewencyjnych, gównie w godzinach między 6.00 a 14.00. Z pracownikami MOPS-u przeprowadziliśmy 16 kontroli w miejscach zamieszkania osób korzystających z pomocy tej instytucji. Dokonaliśmy także 2 konwojów wartości pieniężnych oraz 19 konwojów dokumentów.
Strażnicy miejscy zabezpieczali również bezpieczeństwo uczestników Drogi Krzyżowej, która przeszła ulicami naszego miasta. Od dnia 18-go kwietnia w wykonywaniu naszych obowiązków służbowych pomaga nam nowy radiowóz - Dacia Logan.

SMML

fot.: 

Odpowiedzi

"W 28 przypadkach nasze działania dotyczyły zabrudzenia drogi publicznej. Głównie miały one miejsce w tzw. nowym centrum Lubonia, gdzie prowadzone są budowy nowych budynków, a także trwa modernizacja ulicy Jana Pawła II."

No chyba ktoś tu sobie żartuje - a co z mandatami za nieprawidłowe parkowanie, blokowanie pasów ruchów. Czyżby zanieczyszczona ulica była ważniejsza niż samochody które są parkowane na przejściach dla pieszych, chodnikach czy po prostu na ulicy? Przyjeżdżają do NCL na interwencję w związku z brudną ulicą i nie widzą co się dzieje dookoła ... no chyba, że ich nowy "radiowóz" na umiejętność przenoszenia się z miejsca na miejsce poprzez teleportację.

Dziś znowu jakaś "gelejza" zastawiła wjazd do garażu sąsiadowi i jeszcze pyskowała, że się jej należy zostawianie auta gdzie ma widzimisię, bo to nie jej wina że nie ma miejsc parkingowych, a że komuś uniemożliwia wyjazd? to co to "gelejzę" obchodzi przeciez ona jest najważniejsza:(...

syf

Zagadka.....ile musi wynieść wysokość sterty śmieci usypana przy płotach sąsiadów na posesji przy ulicy Kościelnej 12, żeby wreszcie dostrzegł ją jakiś strażnik lub strażniczka ? ( w tej chwili ma jakieś trzy metry i stale rośnie ) a o złomowisku za garażem nie wspomnę.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Dam pracę
  Hydraulik-poszukiwany
 • Dam pracę
  Murarz, cieśla szalunkowy, kafelkarze
 • Inne
  Zagubiono
 • Dam pracę
  Kwalifikowany pracownik ochrony - Komorniki
 • Dam pracę
  Cieśla szalunkowy
 • Szukam pracy
  Pilnowanie choinek.
 • Dam pracę
  Zbrojarz, murarz – budowy na Dolnym Śląsku
 • Inne
  ZGUBIONO PEKE