Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wielka dziura

Do naszej redakcji dotarł kolejny list od Czytelnika, który zwraca uwagę na dziury w asfalcie jakie znajdują się przy skrzyżowaniu ulic Żabikowska i Sobieskiego, na odcinku ulicy Żabikowskiej (w stronę ulicy Targowej).

Chciałbym zapytać o załatanie dziury w asfalcie przy skrzyżowaniu Żabikowska / Sobieskiego, na odcinku Żabikowskiej (w stronę ulicy Targowej) nastąpiła awaria rury wodociągowej, którą naprawiał Aquanet. Po naprawie nawierzchnia wygląda jak na załączonym zdjęciu, czy to jest normalne? Już teraz "to coś" czym załatano dziurę zapadało się o dobre kilka centymetrów, a jak tylko odpuszczą mrozy to z pewnością zacznie zapadać się jeszcze bardziej - napisał mieszkaniec.

Jak zaznacza Czytelnik sytuacja z dnia na dzień jest coraz gorsza. Dziura od 6 lutego br. zapadła się już o wiele bardziej. Sprawę skierowaliśmy do Urzędu Miasta Luboń.

Izabella Chodorowska

fot.: 

Odpowiedzi

Dziura na dziurze dziure pogania! Skandal

Naczelny szeryf Lubonia czuwa!

Ta dziura to kpina i pośmiewisko, niech ktoś coś z tym zrobi!

Jak dla mnie to jest kpina jaki standard naprawy nawierzchni stosuje aktualnie Aquanet - płytki chodnikowe ułożone na warstwie piasku. W Luboniu dwie takie niespodzianki są już na 11 Listopada, też kilka takich miejsc w Poznaniu. To jest jakiś żart i ktoś powinien pociągnąć Aquanet do odpowiedzialności i nakazać remont tych dziur.

Moim zdaniem powodem prowizorycznej naprawy był mróz - nie można wylewać masy bitumicznej w bardzo niskich temperaturach bo to zmarnowane pieniądze i droga nadawałaby się do ponownego remontu - po prostu "asfalt" by się nie "przyjął", popękał i odpadł... Oczywiste było, że jak tylko mróz odpuści płytki "siądą" w rozmiękłej podbudowie. Przypuszczam, że w najbliższym czasie dziura zostanie załatana zgodnie ze sztuką. A to, że drogi lubońskie są w fatalnym stanie po ostatnich mrozach to fakt - trochę jeżdżę po Polsce i takiej ruiny dawno nie widziałem...

To nie jest kwestia mrozów bo taki standard napraw Aquanet stosuje niezależnie od pogody. W innych miejscach (nie tylko w Luboniu ale i w Poznaniu) są tego przykre dowody. Dobrze byłoby aby Aqanet był rozliczony nie tylko z naprawy wodociągów ale i z porządku jaki po tych naprawach zostawia.

To jest nowa technologia samochodu ubiją kostkę a potem wyleje się 2-3 cm asfaltu i będzie git, głaciutko jak w całym Luboniu.
Niestety stan drug jest fatalny mimo że dziury są w miarę na bieżąco łatane i rzadko się zdarza jakaś większa przez dłuższy czas to jednak ilość łat i ich jakość jest dalece od oceny zadowalającej.

Proszę spojrzeć na skrzyżowanie ulic Powstańców Wlkp i ks. Streicha - dokładnie to samo, naprawa wykonana bardzo dawno temu przez firmę usuwającą awarię i brak nałożenia warstwy wierzchniej asfaltu. Totalna fuszerka. Szukać dalej? Ulica Strumykowa i naprawa sprzed 2 tyg - kostka brukowa leży ułożona wzdłuż płotu, dziura zakryta bardzo niechlujnie i "na szybko" w dokładnie taki sam sposób jak w artykule powyżej. Jestem przerażony i zaniepokojony faktem, iż Urząd Miasta Luboń nie widzi tak rażących zaniedbać. Apeluję do serwisu e-luboń o dołączenie w/w miejsc do przekazania w uaktualnionej korespondencji z UM Luboń. Pragnę również o zauważenie problemu zapadniętej grubo ponad 10cm studzienki kanalizacyjnej na ulicy 3 Maja w Luboniu tuż koło skrętu do Hotelu Poznańskiego. Uprzedzam, iż w przypadku uszkodzenia koła UM Luboń zostanie pociągnięty do odpowiedzialności jako zwierzchnik dróg w naszym mieście.

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  ZAGINĘŁA KOTKA
 • Inne
  Zaginęła suczka beagle znaleźne 2 tyś.
 • Dam pracę
  Praca dla asystentki stomatologicznej
 • Dam pracę
  Pracownik Centrum Obsługi Telefonicznej
 • Dam pracę
  emeryt z doświadczeniem do pracy na wtryskarce zatrydnię
 • Dam pracę
  Sprzedawca Poznań
 • Wynajem - szukam
  szukam domu do wynajecia
 • Wynajem - oferuję
  Wynajmę kawalerki